اخبار ارزهای دیجیتالاخبارارزهای دیجیتال

آیا لیبرا در ژانویه 2021 به عنوان ارز پایدار دلار آمریکا راه اندازی می شود؟

 

لیبرا راه اندازی میشود؟

به گزارش نیودیت و به نقل از کوین تلگراف ، رمزارز مورد انتظارلیبراسرانجام می تواند در ژانویه 2021  راه اندازی شود فایننشال تایمز در 27 نوامبر گزارش داده است که پس از بیش از یک سال نظارت از سوی تنظیم کننده های مالی جهانی ، لیبرا در قالب یک ارز دیجیتال با دلار آمریکا راه اندازی می شود.

فایننشال تایمز با استناد به سه نفر از افراد درگیر در پروژه لیبرا نوشت که برنامه های در نهایت ارزهای فیات بیشتری را به سبد دارایی اضافه می کند که ارزش این ارزدیجیتال( لیبرا )را پشتیبانی خواهد کرد

پیش بینی شده در ژانویه ، تاریخ دقیق راه اندازی هنوز بصورت کامل  و قطعی مشخص نیست و بستگی به این دارد که انجمن لیبرا چه تأیید قانونی را از طرف سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس یا FINMA دریافت می کند تا به عنوان یک سرویس پرداخت کار کند.

نظرات سخنگوی ادارهٔ نظارت بر بازار مالی سوئیس در خصوص لیبرا

 

سخنگوی ادارهٔ نظارت بر بازار مالی سوئیس از اظهار نظر در مورد راه اندازی رمزارز لیبرا فیس بوک در ژانویه 2021 خودداری کرد. نماینده به اطلاعیه مربوط به پروسه صدور مجوز ارز لیبرا اشاره کرد و اظهار داشت: “طبق روال معمول خود ، ادارهٔ نظارت بر بازار مالی سوئیس گفت اطلاعات عمومی در مورد وضعیت رویه در حال انجام است و نه حدس می زنم که چه زمانی ممکن است کامل باشد
انجمن لیبرا که در ژوئن 2019 آغاز شد ، با نظارت دقیق نظارتی روبرو شد و باعث شد تعدادی از شرکت های عضو مانند پی پال و مسترکارت   پروژه را ترک کنند. در ابتدا سبد ارزهای پشتیبان لیبرا شامل چندین ارز فیات از جمله دلار آمریکا ، یورو ، ین ژاپن ، پوند انگلیس و دلار سنگاپور بود.

به گزارش فایننشال تایمز ، چندین عضو لیبرا معتقدند که انتصاب رئیس حقوقی شرکت خدمات مالی و بانکداری بریتانیایی (HSBC) استوارت لوئی به عنوان مدیر اجرایی نقطه عطفی برای پروژه لیبرا بود.

مجید تیموری

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا