اخبار ارزهای دیجیتال

سه اشتباه رایج بزرگ برای معامله جدیدگران!!

سه اشتباه رایج بزرگ برای معامله گران جدید!!

سه اشتباه معامله گران

ورود به معامله بدون داشتن یک برنامه ممکن است معامله گر را ورشکسته کند.

هنگام معامله بیت کوین باید برنامه ریزی کرد و مجموعه ای از قوانین را برای ثبت نام و ورود، توقف و خروج از معامله را تعیین کرده و به آنها پایبند بود. معامله گر باید این قوانین را دنبال کند، معاملات و خروجی ها را در دفتر روزانه ثبت کند و از این قوانیین منحرف نشود. برنامه ریزی های معاملاتی به معامله گر کمک می کنند تا احساسی تصمیم نگیرد و همچنین درباره معامله زیاد حریص نباشد. این امر به معامله گر اجازه می دهد تا از طریق احتمالات وارد معامله شود، زیرا او فقط معاملاتی را انجام می دهد که مطابق قوانین از پیش تعیین شده هستند.

تحلیل و برسی رمزارزها را در کانال تلگرام نیودیت دنبال کنید

نباید ترس از دست دادن بازار(فومو) روی تصمیم گیری موثر باشد

ترس از دست دادن بازار می تواند منجر به تصمیمات معاملاتی وحشتناک توسط معامله گر شود. معامله گران جدید و تازه کار بیت کوین به معاملات معکوس توجه می کنند و در زمان روند صعودی و افزایش قیمت، خرید می کنند. در نتیجه وقتی که روند معکوس می شود، سرمایه خود را از دست می دهند . معامله گران با تجربه، معمولا در هنگام کاهش قیمت اقدام به خرید کرده و زمانی که روند صعودی می شود و قیمت افزایش پیدا می کند، اقدام به فروش می کنند. بازارهای بیت کوین 24 ساعته، هفت روز هفته و 365 روز سال برقرار هستند، بنابراین معامله گر باید همیشه منتظر زمان مناسب برای معامله باشد و ترس از دست دادن فرصت را باید کنار بگذارد.

با استفاده از اهرم زیاد نباید معامله کرد،  وارد معاملاتی شد که توان جبران زیان آن وجود ندارد

معامله راهی است که می تواند در کوتاه مدت سود زیادی نصیب معامله گر کند، ولی به راحتی نیز می تواند منجر به ضرر وی شود.اگر معامله گر نمی داند دقیقا چه کاری انجام می دهد، نباید از اهرم های زیادی استفاده کند. برخی از صرافی ها به اندازه 100 برابر معاملات مارجین پیشنهاد می کنند، اما اگر معامله گر سرمایه کافی نداشته باشد و یا نمی تواند ضرر معامله را جبران کند، آنگاه وی خیلی زود با مشکل مواجه می شود. سرمایه اختصاص یافته نباید بیش از 2 تا 5 درصد کل حساب یا کل سرمایه باشد و اگر معامله گر، تازه وارد این بازار شده نباید ضریب اهرمی بیشتر از 3 تا 5 داشته باشد.

سه اشتباه معامله گران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا