اخبار ارزهای دیجیتالریپل

sec:ریپل قیمت را با کاهش فروش دستکاری می کند

SEC:ریپل قیمت را با کاهش فروش دستکاری می کند

SEC ادعا می کند که مدیران ریپل با ایجاد “خلا اطلاعات” سرمایه گذاران را گمراه کرده و قیمت رمز ارز ریپل را دستکاری کرده اند.sec:ریپل قیمت را با کاهش فروش دستکاری می کند/شکایت از ریپل/ ریپل و SEC/ نتیجه شکایت از ریپل

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ادعا کرده است که مدیران آزمایشگاه ریپل، بردلی گارلینگهاوس و کریستین لارسن ، قیمت ریپل را با افزایش یا کاهش فروش رمز ارز خود بسته به شرایط بازار ، دستکاری کردند.

در یک شکایت اصلاح شده که در تاریخ 18 فوریه تنظیم شد ، شاکی – کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده – موضع خود را مبنی بر نقض قوانین اوراق بهادار با فروش سکه های ریپل از سال 2013 توسط آزمایشگاه های Ripple ، Christian Larsen و Brad Garlinghouse تکرار کرد:

“حداقل از سال 2013 تاکنون ، متهمان بیش از 14.6 میلیارد واحد از دارایی های دیجیتال به نام” ریپل  “را در ازای دریافت پول نقد یا ملاحظات دیگر به ارزش بیش از 1.38 میلیارد دلار آمریکا (” دلار آمریکا “) برای فروش عملیات ریپل و غنی سازی ، به فروش رساندند. لارسن و گارلینگهاوس. ”

موضوع مورد شکایت چیست؟

در این شکایت ادعا می شود که ریپل از اوایل سال 2012 اطلاعیه حقوقی دریافت کرده است که رمز ارز آن می تواند یک پلتفرم فروش اوراق بهادار باشد و آن را نادیده گرفت.sec:ریپل قیمت را با کاهش فروش دستکاری می کند/شکایت از ریپل/ ریپل و SEC/ نتیجه شکایت از ریپل

از دیدگاه مالی ، متن شکایت این نکته را یادآور می شود که  ، این استراتژی کارآمد است ، و ریپل در سال های بعدی “حداقل 1.38 میلیارد دلار” جمع آوری می کند.

در این پرونده ادعا شده است که لارسن و گارلینگهاوس سپس از فروش نامشخص ریپل مبلغ 600 میلیون دلار سود کسب کردند. SEC خاطرنشان می کند که این فروش در حالی انجام شده است که گارلینگهاوس بارها و بارها تأیید کرده است که این سود در زمان طولانی تری به دست آمده است .این نشان دهنده گمراهی  سرمایه گذاران با توجه به دلایل گارلینگهاوس و لارسن است:

“ریپل خلا اطلاعاتی ایجاد كرد به طوری كه ریپل و دو شركت كه بیشترین كنترل را بر آن دارند – لارسن و گارلینگ هاوس – می توانند را به بازاری بفروشند كه فقط اطلاعاتی را داشت كه متهمان در مورد ریپل و XRP به اشتراک گذاشتند.”

این شکایت نمونه ای را در سال 2015 توصیف می کند که یکی از سازندگان پلتفرم ریپل، که او نیز در XRP ریپل را خریداری کرده بود ، فروش دارایی های که به صورت رمز ارز XRP بردلی گارلینگهاوس و کریستین لارسن را به طور موقت متوقف کرد زیرا قیمت سکه قبلاً در حال سقوط بود.

بر اساس پرونده ، لارسن به سازنده بازار دستور داد “فعلاً فروش را تا زمان بهبود وضعیت  متوقف کنید”

یک حادثه مشابه از سال 2016 توصیف کرد که چگونه متهمان مجبور شدند اهداف خالص فروش خود را تنظیم کنند به این امید که بتوانند قیمت سکه XRP را “تثبیت و یا افزایش دهند”. لارسن و گارلینگهاوس توافق کردند که میزان فروش XRP خود را کاهش دهند ، اما با افزودن گارلینگهاوس وی “وقتی این کار را انجام می داد” به شدت تمایل به پرخاشگری داشت. ”

SEC خاطرنشان می کند که “عدم تقارن اطلاعاتی” ایجاد شده توسط متهمان هنوز وجود دارد و به آنها اجازه می دهد تا فروش XRP را با “یک خطر قابل توجه برای سرمایه گذاران” ادامه دهند.

چه خواهد شد؟

مشاور عمومی در Ripple Stuart Alderoty گفت که او از تلاش دیررس SEC برای اقدام علیه آزمایشگاه های Ripple پس از سالها بی عملی ناامید شده است.sec:ریپل قیمت را با کاهش فروش دستکاری می کند/شکایت از ریپل/ ریپل و SEC/ نتیجه شکایت از ریپل

در 18 فوریه ، الدروتی گفت که آخرین شکایت اصلاح شده هیچ چیز جدیدی ایجاد نکرد و دوباره تأکید کرد که فقط یک سوال قانونی برای حل و فصل باقی مانده است. الدروتی در توئیت خود نوشت:

“همانطور که بسیاری از شما دیده اید ، SEC امروز شکایت اصلاح شده ای را مطرح کرد. تنها ادعای قانونی باقی مانده است: آیا توزیع های خاص XRP یک قرارداد سرمایه گذاری است؟ نا امیدی SECموجب شد تا دست به اصلاح شکایت بزنند”.

در سال 2020 ، رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالاها ، کریس جیانکارلو ، استدلال کرد که XRP نباید به عنوان یک اوراق قرضه  تلقی شود ، با این استدلال که این معیارها با معیارهای تعیین شده در آزمون هووی متناسب نیست.

جیانکارلو قبلاً اعلام کرده بود که نه بیت کوین  و نه اتر  پیشنهاد خرید و فروش اوراق  را ارائه نمی دهند و به همین دلیل به او لقب پدر رمز ارزها  را در دنیای ارز های دیجیتال بدست بدست آورد.

با این حال ، تضاد منافع ممکن است بازی کند. همانطور که در آن زمان توسط فوربس گزارش شده بود ، شرکت حقوقی ای که جیانکارلو نماینده آن بود – Willkie Farr & Gallagher LLP – همچنین به عنوان مشاور حقوقی ریپل عمل می کرد. در این مقاله ارزیابی Giancarlo مبنی بر اینکه XRP امنیتی نیست همچنین “به اطلاعات واقعی ارائه شده توسط ریپل متکی است”.

cointelegraph

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا