تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم ۱۶ خرداد (۵ژوئن)

تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم 16 خرداد

تحلیل اختصاصی اتریوم 16 خرداد 

اتریوم تنها در هفته گذشته 25 درصد افزایش قیمت داشته است. اما بعدازظهر روز سه شنبه بازار ارز رمزنگاری شاهد اصلاح شدید قیمت بود و دستاوردهای روز دوشنبه از بین رفتند.

قیمت بیت کوین در صرافی بیتمکس طی سه دقیقه 1500 دلار کاهش یافت. همزمان سایر ارزهای رمزپایه نظیر اتریوم کاهش قیمت هایی را در بازار خودشان تجربه کردند. این کاهش قیمت شور و هیجان بازار را کم کرد.

جان بولینگر، تحلیلگر تکنیکال که به خاطر ارائه شاخص “باند بولینگر” شناخته شده است، گفت که سرمایه گذاران بیت کوین باید نسبت به قیمت های فعلی محتاط باشند:

یک اصلاح قیمت از سطح مقاومت در بالای شاخص باند بولینگر رخ داد. باید احتیاط کرد یا وارد فروش استقراضی شد.

با وجود این کاهش شدید قیمت، نظر برخی از معامله گران درباره ارزهای رمزنگاری، مخصوصا اتریوم، صعودی است.


توجه: هر هفته 2 الی 3 بار تحلیل‌ اختصاصی قیمت بیت کوین در نیودیت ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت اتریوم را در این دسته بخوانید.


پیش بینی روند صعودی اتریوم توسط تحلیلگران معروف

پس از اصلاح قیمت در روز گذشته، اتریوم مهیای کاهش به سطح های پایینی 200 دلار شد، اما طبق نظر یک تحلیلگر، این ارز می تواند تا پایان ماه ژوئن به سطح 300 دلار برسد. این تحلیلگر نمودار زیر را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد اخیرا اتریوم یک الگوی مثلث متقارن را شکسته و روند حرکت آن نیز صعودی است:

من معتقدم که این کاهش، پایانی برای همه ارزهای رمزنگاری نیست. پیش بینی می کنم که قیمت اتریوم تا پایان ماه جاری از سطح فعلی به سطح 300 دلار برسد.

نمودار قیمت اتریوم

نمودار قیمت اتریوم

یکی دیگر از تحلیلگران نظر مشابهی درباره روند صعودی اتریوم دارد:

در حال حاضر اوضاع خیلی بد نیست. شرایط خوبی پیش خواهد آمد اگر قبل از ادامه حرکت به سمت سطح های بالاتر، سطح 220 دلار دوباره تست شود، چون این سطح به عنوان سطح حمایت تایید نشده است. حتی با فروش بیش از حد امروز، این ساختار همچنان صعودی باقی مانده است.

دلایل صعودی بودن اتریوم

تعدادی عامل فاندامنتال وجود دارند که پیش بینی تحلیلگران مبنی بر صعودی بودن اتریوم را تایید می کنند. همانطور که قبلا توسط نیوزبی تی سی گزارش داده بود، دیفای پلاس دات کام ( Defipulse.com) اظهار داشت که هم اکنون بیش از 900 میلیون دلار از دارایی ها در برنامه های دیفای قفل شده اند.

این روند نشان می دهد که دیفای در حال رشد است و در نتیجه، اتریوم نیز باید رشد کند. خالق برنامه مبتنی بر اتریوم میکردائو، گفت:

4 میلیون دای (Dai) با WBTC  تنها در یک  تراکنش استخراج شد. در حقیقت این تقاضای نهفته برای دارایی هایی غیر از اتریوم را نشان می دهد. این آغاز روند گسترده تری از دیفای است که مانند یک خلا اقتصادی عمل می کند و در نهایت تقریبا توجه همه را به سمت بلاک چین اتریوم جلب خواهد کرد.

به پیش بینی های روند صعودی اتریوم باید تحلیل رایان شان آدامز، موسس Mythos Capital، را نیز اضافه کرد. وی خاطر نشان کرد که ارزش این دارایی خیلی کمتر از ارزش واقعی آن است و اخیرا کارمزدهای تراکنش دریافت شده توسط استخراج کنندگان اتریوم افزایش یافته اند. طبق گفته آدامز، قیمت اتریوم با کارمزدهای تراکنش جمع آوری شده در پنج سال گذشته ارتباط نزدیکی دارد.

By |2020-06-05T16:23:55+00:00ژوئن 5th, 2020|

About the Author:

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین

Leave A Comment