تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم ۸ خرداد (۲۸می)

تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم

تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم

تعامل با شبکه اتریوم اخیرا به بیشترین حد خود رسید اما افزایش در استفاده از گس ممکن است مشکلاتی نیز برای شبکه این رمزارز به وجود آورد.

بر اساس گزارشی که اخیرا توسط دلفی دیجیتال (Delphi Digital) منتشر شد، گس کل استفاده‌شده روی بلاک چین اتریوم به اوج خود رسیده و به نظر می‌رسد که این رقم رو به افزایش است. گس معیاری برای هزینه تراکنش روی بلاک چین اتریوم است. در مجموع، استفاده کلی از گس روی شبکه اتریوم از آغاز سال 2020 افزایش یافته است.

تتر و صرافی‌های غیرمتمرکز پیشرو هستند

درحالیکه کاربرد گس به بیشترین حد خود رسیده است، تعداد تراکنش‌ها در بلاک چین اتریوم فاصله بسیاری از اوج خود دارد. تراکنش‌های اتریوم در 4 ژانویه 2018 (14 دی 96) به بیشترین حد خود در 1,349,890 تراکنش رسید.

این یعنی افزایش رقم استفاده از گس کل مرتبط با افزایش استفاده از قراردادهای هوشمندی است که پیچیده‌تر هستند و درنتیجه به گس بیشتری احتیاج دارند.

تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم/ETH

رمزارز اتریوم (ETH) در تاریخ 26 می به زیر خط روند نزولی کاهش پیدا کرد اما خرس‌ها نتوانستند سطوح پایین‌تر را حفظ کنند.این موضوع نشان می‌دهد که گاوها مشغول خرید در زمان افت قیمت هستند.

اکنون گاوها برای بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت این ارز را به بالاتر از خط روند نزولی حرکت دهند.در صورت موفقیت‌شان، این دومین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap الگوی سر و شانه ی وارونه را تکمیل خواهد کرد.این وضع دارای هدف قیمتی 257 دلار است.اگرچه خرس‌ها از سطح 227.097 دلار به شدت دفاع می‌کنند، اما به احتمال زیاد اتریوم می‌تواند به آن دست یابد.

نمودار روزانه قیمت اتریوم

بنابراین قیمت پایانی (طبق چارچوب زمانی UTC) بالاتر از خط روند نزولی، فرصت خریدی را برای معامله‌گران فراهم خواهد کرد.اگر جفت ارز ETH / USD از خط روند نزولی کاهش یابد و به زیر قیمت 191.692 دلار افت کند، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد شد.اگر این سطح حمایت شکسته شود، احتمال افت این ارز تا قیمت 176.112 دلار وجود دارد.

هزینه تراکنش بیشتر و محدودیت‌های گس

افزایش استفاده از شبکه اتریوم منجر به افزایش هزینه تراکنش میانگین شده است، زیرا ماینرها تراکنش‌هایی که گس بالاتری دارند را در اولویت قرار می‌دهند. بر اساس داده‌های گلس نود (glassnode)، میانگین هزینه تراکنش از ژانویه 2020 (دی 98) تاکنون پنج برابر افزایش یافته و از 0.08 دلار به 0.41 دلار رسیده است. این مسئله همچنین 10 درصد از درآمد ماینرها را نیز شامل می‌شود.

میزان گس کلی مورد استفاده به حد گس بلاک تعیین‌شده توسط ماینرها محدود می‌شود و این مسئله اندازه بلاک چین اتریوم را نیز با تعیین تعداد تراکنش‌هایی که در هر بلاک جای می‌گیرند محدود می‌کند. گس استفاده‌شده در هر بلاک به طور پیوسته در حال افزایش است و از 69 درصد در ژانویه به 95 درصد در حال حاضر رسیده است و تقریبا نزدیک به محدوده‌ای است که در حال حاضر تعیین شده است.

با توجه به افزایش استفاده گس کنونی در شبکه و محدودیت گس بلاک، این امکان وجود دارد که اتریوم در آینده‌ای نزدیک با تراکم شبکه روبرو شود. اگر استفاده از گس افزایش یابد و به میزان محدوده بلاک برسد، کاربران باید با قراردادن میزان گس بالاتر برای انجام تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند خود با یکدیگر رقابت کنند.

علاوه بر این، سقوط ناگهانی در قیمت اتریوم نیز می‌تواند منجر به افزایش هزینه‌ها و تراکم بیشتر شبکه شود، همانطور که در سقوط 12 مارس (22 اسفند) دیده شد. در آن تاریخ، پلتفرم The Block گزارش داد که هزینه تراکنش از 0.16 دلار به 1.04 دلار رسیده است.

در این شرایط پرنوسان، تراکم شبکه ممکن است برای معامله‌گران بسیار زیاد باشد زیرا موقعیت‌های اهرمی در پلتفرم‌های دیفای و صرافی‌های متمرکز ممکن است زودتر از موعد لیکوئید شده و سرمایه خود را از دست بدهند.

با نزدیک‌شدن گس به حد تعیین‌شده توسط ماینرها، افزایش در حد گس بلاک ممکن است ضروری باشد. آخرین افزایش در سپتامبر 2019 (شهریور 98) اتفاق افتاد که در آن حد گس بلاک 25 درصد رشد داشت و از حدود 8 میلیون به حدود 10 میلیون رسید.

در هر صورت، این تغییرات اندازه بلاک چین اتریوم را، که اکنون حدود 140 گیگابایت است، بزرگتر می‌کند، مشکلی که چندان ساده به نظر نمی‌رسد. در حال حاضر، اتریوم با چالش بزرگی از لحاظ مقیاس‌پذیری روبرو شده است.

By |2020-05-28T12:25:54+00:00می 28th, 2020|

About the Author:

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین

Leave A Comment