انصاف به دی ای اف ای عنوان “برتر کاربران برتر” سؤال می شود؟

 

انصاف به دی ای اف ای عنوان "برتر کاربران برتر" سؤال می شود؟

انصاف به دی ای اف ای عنوان “برتر کاربران برتر” سؤال می شود؟

رشد انبوه در امور مالی غیر متمرکز در سه ماه گذشته با افزایش زیاد تعداد “کاربران فوق العاده” حاکم بر بخش همراه بوده است.
در کنار شیوع رباتهای تجاری ، سؤالاتی راجع به انصاف و باز بودن اکوسیستم DeFi ایجاد کرده است. محقق مسیاری ، میسون Nystrom در اوایل امروز در مورد پرش بزرگ کاربران فوق العاده توئیت کرد:
“کاربران فوق العاده DeFi (کاربرانی که بیش از 100 معاملات دارند) فقط در سه ماه نزدیک به 20٪ رشد داشته اند. Uniswap به تنهایی در Q2 50٪ رشد کرده و 1625 کاربر فوق العاده دارد. “
این محقق با استناد به گزارش تازه منتشر شده ماهانه ConsenSys در DeFi ، این پژوهشگر خاطرنشان كرد كه پس از Uniswap ، Kyber با 916 رتبه برتر را در اختیار کاربر قرار داده است و Comound با 367 کاربر فوق العاده در رده سوم قرار گرفته است. کسانی که کمتر از 300 کاربر فوق العاده دارند عبارتند از Maker ، Augur و Bancor. در Q2 ، 1،884 کاربر فوق العاده در Q2 وجود داشتند که نسبت به Q1 18.8٪ افزایش داشتند.

این گزارش کاربران فوق العاده را به عنوان افرادی که از سبیت کوین

یستم عامل های DeFi استفاده می کنند به “درجه ای پایدارتر و قوی تر” تعریف می کند. آنها ممکن است از نرم افزار تجارت پیشرفته مانند رباتها استفاده کنند تا سود سریعتر و مداوم کسب کنند (هرچند این مستقیماً مشخص نشده بود). کاربران فوق العاده احتمالاً کسانی هستند که پول بیشتری برای سرمایه گذاری دارند و افرادی که به دنبال بازپرداخت سریع در فرصت های داوری یا وام های فلاش هستند.

جو به طور منظم کنار زد
برعکس ، کاربران عادی فقط معدود معاملات انجام می دهند و معمولاً رمزنگاری خود را به عنوان وثیقه قفل می کنند تا از علاقه و انگیزه های توزیع توزیع استفاده کنند. به تازگی بالا رفتن هزینه های شبکه اتریوم همچنین ممکن است کاربران را به طور منظم از انجام معاملات متوقف کند زیرا هزینه ها به سهم بیشتری از سودشان کاهش می یابد.
این یافته ها حاکی از آن است که کاربران فوق العاده از سیستم عامل هایی مانند Uniswap برای انجام معاملات متعدد برای اهداف آربیتراژ استفاده می کنند. بیشترین همپوشانی در کاربران مشترک بین Uniswap و Kyber با 15،099 کاربر با هم همپوشانی دارد که در Q1 از 37٪ افزایش یافته است. Compound و Uniswap برای این دوره 4678 کاربر با هم داشتند.
آیا DeFi واقعاً منصفانه و باز است؟
تسلط کاربران فوق العاده در DeFi سؤالات مربوط به انصاف را به وجود می آورد. بنیانگذار Synthetix ، کین وارویک دیروز در یک سری توئیت ها به این موضوع پرداخت و اظهار داشت که یک بازار عادلانه و کارآمد می تواند منجر به نتایج ظاهرا “ناعادلانه” شود.
“چیزی که به طور منظم در گفتگوی Synthetix به وجود می آید ، مفهوم بهره وری + باز بودن در برابر انصاف است. اگر سیستمی به گونه ای طراحی شود که کاملاً باز باشد ، آنگاه بازیکنان (به عنوان مثال ربات های انحلال) با یک مزیت پیشرو حاکم می شوند ، آیا این عادلانه است؟ “

سرانجام وارویک نتیجه گرفت كه بازارهای منصفانه و كارآمد به ناچار شاهد بزرگ بودن سرانه همه افراد بودند. وی خاطرنشان كرد: “بسیاری از مردم عدالت را با نتایج مساوی مرتبط می كنند ، اما سیستم های كارآمد در واقع تمایل به افزایش نابرابری دارند.” آنها از بازیکنان مسلط حمایت می کنند. “
بهره برداری از سیستم
در جدیدترین نسخه از Defiant ، کامیلا روسو اظهار داشت که لیست BZRX در Uniswap همچنین توسط کسانی که در حال اجرا هستند دستکاری شده است.
“کمتر از 60 ثانیه پس از استخر نقدینگی Uniswap ، قیمت BZRX 12 برابر شد …” برندگان اصلی “آنهایی بودند که اسکریپت های در حال اجرا برای خرید BZRX را در همان بلوکی که در دسترس بود قرار گرفتند.”
By |2020-07-15T08:58:19+00:00جولای 15th, 2020|

Leave A Comment