تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۲۸ خرداد (۱۷ژوئن)

تحلیل اختصاصی بیت کوین 28 خرداد

تحلیل اختصاصی بیت کوین 28 خرداد

افزایش اخیر میزان قراردادهای باز اختیارات معامله‌ی بیت‌کوین و اتریوم، نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران سازمانی همچنان به ساختن موقعیت‌های خود با استفاده از این دو کریپتوکارنسی برتر مشغول هستند.

حجم معاملات روزانه معاملات آتی ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC) از حدود 20 میلیارد دلار در تاریخ 11 ژوئن به شدت کاهش یافت و در تاریخ 13 ژوئن به حدود 5 میلیارد دلار رسید.

این موضوع سیگنالی منفی است چراکه حجم آن در حین سقوط شدید تاریخ 11 ژوئن افزایش یافته بود اما در حین بازگشت مجدد در تاریخ 12 و 13 ژوئن کاهش یافت.

در تاریخ 14 ژوئن، این برترین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap افت کرد اما حجم معاملات آتی آن افزایش یافت، که این نشان دهنده‌ی میزان بالای معاملات نزولی در زمان سقوط بازار و تعداد پایین‌تر معاملات صعودی در زمان پول بک بازار است.

در حالی که اکنون حجم معاملات این ارز کاهش یافته، اما میزان قراردادهای باز مشتقات بیت‌کوین برای اولین بار در طی سه ماه به حدود 4 میلیارد دلار افزایش یافته است.

این موضوع نشان می‌دهد بازیکنان بلندمدت هنوز موقعیت‌های خود را تسویه نکرده‌اند، چراکه فعلا شاهد افت شدیدی از سطوح فعلی نیستند.

در حال حاضر، تنها میزان قراردادهای باز بیت‌کوین نیست که افزایش یافته، قراردادهای آتی اتریوم (ETH) نیز رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


توجه: هر هفته 2 الی 3 بار تحلیل‌ اختصاصی قیمت بیت کوین در نیودیت ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت بیت کوین را در این دسته بخوانید.


تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین /BTC

عدم موفقیت گاوها در رساندن قیمت ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC) به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 9,495 دلار) طی سه روز گذشته، باعث افزایش فروش شد.

در تاریخ 16 ژوئن این کریپتوکارنسی به زیر خط حمایت از مثلث متقارن شکسته شد.

با اینکه این شکست نشانه‌ای بسیار منفی بود، اما خرس‌ها نتوانستند فشار فروش را در سطوح پایین‌تر حفظ کنند.

نمودار روزانه بیت کوین دلار. منبع: TradingView

نمودار روزانه بیت کوین دلار. منبع: TradingView

درنتیجه مسیر جفت ارز BTC / USD از سطح 8,910.04 دلار وارونه شد و در حال حاضر به داخل مثلث صعود کرده است.

اگر گاوها بتوانند قیمت این ارز را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه حرکت دهند، احتمالاً تلاش دیگری را در جهت شکست سقف محدوده‎‌ی 10,000 تا 10,500 دلار شاهد خواهیم بود.

در مقابل، اگر خرس‌ها مجددا از میانگین متحرک نمایی 20 روزه دفاع کنند، احتمالاً برای بار دیگر در جهت کاهش این آلت‌کوین به زیر مثلث تلاش خواهند کرد.

بسته شدن قیمت بیت‌کوین (طبق چارچوب زمانی UTC) به زیر مثلث، سیگنالی بسیار منفی خواهد بود و می‌تواند منجر به افت آن تا سطح 8,638.79 و به زیر آن تا 8,130.58 دلار شود.

از آنجایی که اکنون هر دو گروه گاوها و خرس‌ها در جهت کسب برتری در تقلا و کشمکش هستند، نوسان قیمت برای چند روز آینده بالا خواهد بود.

تحلیل اختصاصی بیت کوین 28 خرداد

 

By |2020-06-17T11:04:57+00:00ژوئن 17th, 2020|

About the Author:

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین

Leave A Comment