تحلیل اختصاصی قیمت ارزهای دیجیتال ۳ تیر (۲۳ژوئن)

تحلیل ارزهای دیجیتال

تحلیل ارزهای دیجیتال

این روزها رمزارز بیت‌کوین در حال سیگنال یک سری نشانه‌های صعودی است، چراکه انتظار می‌رود میزان نوسانات آن طی چند روز آینده افزایش یابد.شرایط کنونی اقتصاد باعث شده است تا حفظ نرخ بازده مورد انتظار صندوق‌های بازنشستگی، برای‌شان دشوار شود.

فدرال رزرو ایالات متحده نیز همچنان در مسیر کاهش نرخ‌ها به سمت صفر در حال حرکت است و به نظر می‌رسد احتمالا نرخ‌ها را حداقل برای دو سال در آن سطح نگه دارد.این بدان معناست که صندوق‌های بازنشستگی ممکن است مجبور شوند برای افزایش بازده خود، استراتژی‌های دیگری را پیش بگیرند.

Anthony Pompliano (موسس کمپانی Morgan Creek Digital)، پیشنهاد کرده است که صندوق‌های بازنشستگی میزان کمی حدود 1 تا 5 درصد از پرتفلیوی خود را به ارز دیجیتال بیت‌کوین (BTC) اختصاص دهند.

طبق گفته Pompliano، چنین اقدامی “بازده تعدیل شده با ریسک را برای صندوق‌های بازنشستگی عمومی افزایش می‌دهد.”با این حال، هنوز چندین سرمایه‌گذار سنتی نسبت به این برترین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap تردید دارند.


توجه: هر هفته 2 الی 3 بار تحلیل‌ اختصاصی قیمت بیت کوین در نیودیت ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت رمزارزها را در این دسته بخوانید.


تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین/BTC

بیت کوین بزرگترین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap طی چند هفته گذشته در نزدیکی مقاومت محدوده‌ی 10,000 تا 10,500 دلار در حال تثبیت قیمت بود.به دلیل این موضوع، یک مثلث صعودی تشکیل شده است که یک وضع صعودی است.

برای از سرگیری روند صعودی این ارز، گاوها باید قیمت بیت‌کوین را به بالاتر از مقاومت محدوده‌ی 10,000 تا 10,376.38 دلار حرکت دهند.

نمودار روزانه بیت کوین دلار. منبع: TradingView

نمودار روزانه بیت کوین/تحلیل ارزهای دیجیتال

این امر الگوی صعودی را که دارای هدف قیمتی 11,869.42 دلار است، تکمیل خواهد کرد.

اگر مسیر جفت ارز BTC / USD از سطوح فعلی و یا از این محدوده‌ی مقاومت وارونه شود، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت آن را به زیر خط روند مثلث کاهش دهند.

چنین شکستی موجب تضعیف انگیزه‌ها و جذب فروش توسط معامله‌گران کوتاه‌مدت خواهد شد.

این فروش می‌تواند با شکست به زیر قیمت 8,910.04 دلار شدت یابد و این ممکن است بیت‌کوین را تا سطح حمایت بحرانی 8,130.58 دلار کاهش دهد.


تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم/ETH

رمزارز اتریوم (ETH) به شدت از سطح حمایت 225.783 دلار بازگشت و توانست از مانع 239.45 دلار عبور کند.این موضوع نشان می‌دهد علاقه‌ی معامله‌گران به خرید این آلت‌کوین بزرگ افزایش یافته است.اکنون سطح بعدی که باید زیر نظر داشته باشیم، قیمت 253.556 دلار است.

اگر حرکت رو به رشد این ارز از سر گرفته شود، اتریوم در CoinMarketCap احتمالا بالاتر از سطح 253.556 دلار شکسته می‌شود به سمت قیمت 288.599 دلار حرکت خواهد کرد.این سطح مقاومت مهمی است که احتمالاً خرس‌ها به طور تهاجمی از آن دفاع خواهند کرد.

نمودار روزانه اتریوم/تحلیل ارزهای دیجیتال

نمودار روزانه اتریوم/تحلیل ارزهای دیجیتال

اگر مسیر جفت ارز ETH / USD از سطوح فعلی و یا از قیمت 253.556 دلار وارونه شود و به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (قیمت 220 دلار) شکسته شود، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد شد.به زیر این سطح، افت اتریوم تا قیمت 200 دلار و سپس تا 176.112 دلار امکان‌پذیر است.


تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین کش/BCH

رمزارز بیت‌کوین کش (BCH) طی چند روز گذشته بین محدوده‌ی 255.46 تا 217.55 دلار معامله شده است.

شیب مسطح میانگین‌های متحرک و قرار داشتن RSI نزدیک به نقطه‌ی میانی، نشان می‌دهد این روند خنثی احتمالا برای چند روز دیگر نیز ادامه خواهد یافت.معامله در یک محدوده‌ی رنج کوچک می‌تواند دشوار باشد، چراکه پرایس اکشن آن مرتباً در حال تغییر خواهد بود.

نمودار روزانه بیت کوین کش/تحلیل ارزهای دیجیتال

اگر گاوها این پنجمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap را به بالاتر از میانگین‌های متحرک حرکت دهند، صعود آن تا قیمت 255.46 دلار امکان‌پذیر است.این سطح مهمی است که باید آن را زیر نظر داشت، چراکه طی چند روز گذشته به عنوان یک سطح مقاومت سخت عمل کرده است (به صورت بیضی در نمودار مشخص شده است).

بنابراین، شکست در بالاتر از آن، اولین نشانه‌ی بازگشت گاوها به بازی خواهد بود.اگر جفت ارز BCH / USD از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، این دیدگاه باطل خواهد شد.در چنین حالتی، امکان افت بیت‌کوین کش تا قیمت 217.55 دلار وجود دارد.


تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین اس وی/BSV

خرس‌ها موفق نشدند رمزارز بیت‌کوین اس وی را به زیر سطح حمایت بحرانی 170 دلار کاهش دهند.این امر نشانگر عدم وجود فروشندگان در سطوح پایین‌تر است.

این موضوع قیمت بیت‌کوین اس وی را در داخل محدوده‌ی رنج 170 تا 227 دلار نگه داشته است.گاوها در حال حاضر تلاش می‌كنند تا این ششمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 180 دلار) برسانند.

در صورت رخداد چنین اتفاقی، حرکت این ارز تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (قیمت 190 دلار) و سپس تا سطح 200 دلار محتمل است.

نمودار روزانه بیت کوین اس وی/تحلیل ارزهای دیجیتال

نمودار روزانه بیت کوین اس وی/تحلیل ارزهای دیجیتال

اما اگر قیمت آن از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، سیگنالی منفی خواهد بود چراکه این امر نشانگر نبود خریداران در سطوح بالاتر است.این موضوع احتمال شکست به زیر سطح حمایت بحرانی 170 دلار را افزایش خواهد داد.


تحلیل اختصاصی قیمت لایت کوین /LTC

در حال حاضر رمزارز لایت‌کوین (LTC) بین میانگین‌های متحرک و سطح 42 دلار گیر کرده است.اگر گاوها بتوانند قیمت این ارز را به بالاتر از میانگین‌های متحرک سوق دهند، امکان حرکت آن تا سطح 47 دلار و سپس تا 51 دلار وجود دارد.

خرس‌ها احتمالاً از این سطح به طور تهاجمی دفاع خواهند کرد.اگر لایت کوین در CoinMarketCap از سطح 51 دلار کاهش یابد، احتمالاً روند خنثی آن برای چند روز دیگر نیز ادامه خواهد یافت.

نمودار روزانه لایت کوین/تحلیل ارزهای دیجیتال

نمودار روزانه لایت کوین/تحلیل ارزهای دیجیتال

اما اگر گاوها نتوانند قیمت لایت‌کوین را بالاتر از میانگین‌های متحرک نگه دارند، خرس‌ها برای بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت جفت ارز LTC / USD را به 39 دلار کاهش دهند.حرکت جهت‌دار بعدی احتمالا پس از شکست سقف محدوده‌ی رنج آغاز خواهد شد.تا آن زمان، نوسانات این روند خنثی احتمالا ادامه خواهد یافت .


تحلیل اختصاصی قیمت بایننس کوین /BNB

رمزارز بایننس کوین (BNB) طی چند روز گذشته در نیمه‌ی بالایی محدوده‌ی رنج 13.65 تا 18.1377 دلار معامله شده است.در تاریخ 20 ژوئن، خر س‌ها تلاش کردند قیمت این ارز را به زیر سطح حمایت 15.72 دلار کاهش دهند، اما با شکست مواجه شدند.این موضوع نشان می‌دهد گاوها به شدت از سطح 15.72 دلار دفاع می‌کنند.

نمودار روزانه بایننس کوین/تحلیل ارزهای دیجیتال

نمودار روزانه بایننس کوین/تحلیل ارزهای دیجیتال

در حال حاضر، بایننس کوین در CoinMarketCap از این سطح حمایت بازگشته است و گاوها در تلاش هستند تا قیمت آن را به بالاتر از میانگین‌های متحرک سوق دهند.

در صورت موفقیت‌شان، حرکت این ارز تا قیمت 18.1377 دلار امکان‌پذیر خواهد بود.شکست در بالاتر از این سطح مقاومت، سیگنال احتمالی آغاز یک روند صعودی جدید است.با این حال، اگر خرس‌ها مجددا از میانگین‌های متحرک دفاع کنند، قیمت این آلت‌کوین ممکن است به سطح 15.72 دلار بازگردد.شکست به زیر این سطح حمایت می‌تواند بایننس کوین را تا قیمت 13.65 دلار کاهش دهد.


تحلیل اختصاصی قیمت ای او اس /EOS

رمزارز EOS همچنان در داخل محدوده‌ی رنج 2.3314 تا 2.8319 دلار گیر افتاده است.شیب مسطح میانگین‌های متحرک و قرار داشتن RSI درست به زیر سطح 50 نشان می‌دهد این روند خنثی احتمالاً تا چند روز دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر، گاوها در تلاش هستند تا قیمت این ارز را به بالاتر از میانگین‌های متحرک برسانند.در صورت موفقیت‌شان، این نهمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap می‌تواند تا سطح 2.8319 دلار حرکت کند، که این یک سطح مقاومت بحرانی است و باید آن را زیر نظر داشت.

نمودار روزانه ای او اس/تحلیل ارزهای دیجیتال

نمودار روزانه ای او اس/تحلیل ارزهای دیجیتال

در مقابل، اگر جفت ارز EOS / USD از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا سطح حمایت بحرانی 2.3314 دلار را بشکنند.

در صورت موفقیت‌شان، این جفت ارز می‌تواند تا قیمت 2 دلار و به زیر آن تا 1.80 دلار کاهش یابد.


تحلیل اختصاصی قیمت ریپل /XRP

رمزارز EOS همچنان در داخل محدوده‌ی رنج 2.3314 تا 2.8319 دلار گیر افتاده است.شیب مسطح میانگین‌های متحرک و قرار داشتن RSI درست به زیر سطح 50 نشان می‌دهد این روند خنثی احتمالاً تا چند روز دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر، گاوها در تلاش هستند تا قیمت این ارز را به بالاتر از میانگین‌های متحرک برسانند.در صورت موفقیت‌شان، این نهمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap می‌تواند تا سطح 2.8319 دلار حرکت کند، که این یک سطح مقاومت بحرانی است و باید آن را زیر نظر داشت.

نمودار روزانه ریپل/تحلیل ارزهای دیجیتال

نمودار روزانه ریپل/تحلیل ارزهای دیجیتال

در مقابل، اگر جفت ارز EOS / USD از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا سطح حمایت بحرانی 2.3314 دلار را بشکنند.در صورت موفقیت‌شان، این جفت ارز می‌تواند تا قیمت 2 دلار و به زیر آن تا 1.80 دلار کاهش یابد.


تحلیل ارزهای دیجیتال

By |2020-06-23T13:22:42+00:00ژوئن 23rd, 2020|

About the Author:

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین

Leave A Comment