تحلیل اختصاصی قیمت ارزهای دیجیتال ۲۴ خرداد (۱۳ژوئن)

تحلیل ارزهای دیجیتال 24خرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال 24 خرداد

رمزارز بیت‌کوین به دنبال اصلاح سهام در تاریخ 11 ژوئن با فروش مواجه شد، درنتیجه این ارز و سایر آلت‌کوین‌ها به دلیل صعود بازار سهام به سطوح بالاتر نتوانستند بهبود پیدا کنند.

شاخص S&P 500 در تاریخ 11 ژوئن 5.89 درصد سقوط پیدا کرد، که این چهارمین سقوط وخیم در این سال محسوب می‌شود.

این اتفاق باعث شد تا خاطرات فروشی پرشتاب در ماه مارس مجددا مرور شود، زمانیکه سرمایه‌گذاران بیشتر دارایی‌هایی خود را به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا رها کردند.

اگرچه در تاریخ 11 ژوئن طلا توانست با روند سبز بسته شود، اما بیت‌کوین (BTC) به میزان 6.16 درصد سقوط پیدا کرد.

این موضوع نشان می‌دهد در شرایط فعلی سرمایه‌گذاران خرید طلا را به بیت‌کوین (این برترین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap) ترجیح داده‌اند.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در گزارشی اعلام کرد، دولت‌ها باید برای موج دوم احتمالی کرونا ویروس آماده باشند.

این سازمان (OECD) به شدت بر ادامه سیاست‌های پولی تطبیقی و بدهی عمومی بالاتر تا زمانی که تورم و فعالیت اقتصادی افزایش و سطح بیکاری کاهش یابد، تاکید کرد.

در جریان بحران فعلی، بدهی ایالات متحده از مرز 26 تریلیون دلار عبور کرده است.

از آنجایی که ترازنامه‌های بانک‌های مرکزی سر به فلک کشیده‌اند، ممکن است چندین سرمایه‌گذار سازمانی سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی با ریسک بالاتر مانند بیت‌کوین را برای محافظت از پرتفلیوی خود در برابر بحران‌های ارزی آینده در نظر بگیرند.

اگر موج دوم کرونا به همان اندازه که متخصصان پزشکی پیش‌بینی می‌کنند بد باشد، در کوتاه‌مدت فروش کریپتوکارنسی‌ها از روی ترس و وحشت را نمی‌توان نادیده گرفت اما در سطوح پایین‌تر به احتمال زیاد شاهد خرید قوی از سمت سرمایه‌گذاران بلندمدت خواهیم بود.


توجه: هر هفته 2 الی 3 بار تحلیل‌ اختصاصی قیمت بیت کوین در نیودیت ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت رمزارزها را در این دسته بخوانید.


تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین/BTC

رمزارز بیت‌کوین (BTC) بالاتر از خط مقاومت مثلث متقارن شکسته شد و در تاریخ 10 ژوئن به شاخص پنج رقمی رسید.با این حال، سطح 10,000 دلار مجددا مانع سختی برای عبور بود، چراکه قیمت بیت‌کوین در تاریخ 11 ژوئن به شدت از آن کاهش پیدا کرد.

این موضوع نشان می‌دهد خرس‌ها بطور تهاجمی از مقاومت محدوده‌ی 10,000 تا 10,500 دلار دفاع می‌کنند.

گاوها در تاریخ 11 ژوئن میانگین متحرک ساده 50 روزه (قیمت 9,177 دلار) را حفظ کردند و توانستند جفت ارز BTC / USD را درون مثلث نگه دارند.

نمودار یک‌هفته‌ای بیت کوین دلار. منبع: TradingView

نمودار روزانه بیت کوین/تحلیل ارزهای دیجیتال 24 خرداد

با این حال، خریداران در تلاش هستند تا قیمت این کریپتوکارنسی را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 9,529 دلار) برسانند.اگر این جفت ارز از میانگین متحرک 20 روزه کاهش یابد و به زیر قیمت 9,078.96 دلار شکسته شود، افت آن تا سطح 8,130.58 دلار امکان‌پذیر است.اگر این سطح شکسته شود، این جفت ارز ممکن است روند نزولی جدیدی را آغاز کند.

از سوی دیگر، اگر گاوها بتوانند قیمت بیت‌کوین را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه حرکت دهند، احتمالاً تلاش دیگری را در جهت صعود این ارز تا محدوده‌ی 10,000 تا 10,500 دلار شاهد خواهیم بود.

در صورت موفقیت‌شان، احتمالاً این جفت ارز حرکت رو به رشدش را از سر خواهد گرفت و مرحله بعدی حرکت صعودی پایدار خود را آغاز خواهد کرد.


تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم/ETH

رمزارز اتریوم (ETH) در تاریخ 10 و 11 ژوئن بالاتر از سطح مقاومت 247.827 دلار شکسته شد، اما نتوانست آن را حفظ کند.این موضوع منجر به سیو سود شد و قیمت این آلت‌کوین را در تاریخ 11 ژوئن به زیر خط حمایت کانال صعودی کشاند.

گاوها برای بار دیگر در هنگام افت تا خط روند صعودی این ارز را خریداری کردند (که درنتیجه باعث شد از این پس، این سطح حمایت مهم را زیر نظر داشته باشیم).

نمودار روزانه اتریوم دلار. منبع: TradingView

نمودار روزانه اتریوم دلار. منبع: TradingView

در حال حاضر، گاوها در تلاش هستند تا این کریپتوکارنسی در CoinMarketCap را به کانال صعودی بازگردانند.در صورت موفقیت‌شان، صعود این ارز تا قیمت 253.556 دلار محتمل است.در مقابل، اگر جفت ارز ETH / USD به زیر خط روند صعودی سقوط کند، سیگنال احتمالی تغییر در روند خواهد بود.


تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین کش/BCH

ارز دیجیتال بیت‌کوین (BCH) در تاریخ 10 ژوئن بالاتر از سطح 255.46 دلار شکسته شد، اما نتوانست تا بالاتر از سطح 260 دلار صعود کند.این موضوع منجر به سیو سود توسط معامله‌گران کوتاه‌مدت شد و قیمت این ارز را به زیر میانگین‌های متحرک کاهش داد.

گاوها در حال حاضر تلاش می‌كنند تا این پنجمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap را به بالاتر از میانگین‌های متحرك حرکت دهند.در صورت موفقیت‌شان، صعود این ارز تا قیمت 255.46 دلار امکان‌پذیر است.

نمودار روزانه بیت کوین کش دلار. منبع: TradingView

نمودار روزانه بیت کوین کش دلار. منبع: TradingView /تحلیل ارزهای دیجیتال 24 خرداد

احتمالاً جفت ارز BCH / USD بالاتر از سطح 260 دلار قدرت خود را نشان خواهد داد و بالاتر از 280.47 دلار نیز حرکت رو به رشد خود را آغاز خواهد کرد.در مقابل، اگر این جفت ارز از میانگین‌های متحرک نزول پیدا کند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد آن را تا سطح حمایت بعدی بر روی قیمت 217.55 دلار کاهش دهند.

اگر این سطح حمایت حفظ شود، ممکن است این جفت ارز بین محدوده‌ی 217.55 تا 255.46 دلار باقی بماند.اگر سطح 217.55 دلار شکسته شود، این ارز دیجیتال می‌تواند تا قیمت 200 دلار نزول پیدا کند.


تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین اس وی/BSV

رمزارز بیت‌کوین اس وی در تاریخ 10 ژوئن مجددا موفق نشد بالاتر از سطح 200 دلار شکسته شود.این موضوع فروش را افزایش داد و در نهایت منجر به رخداد سقوط شدید در تاریخ 11 ژوئن شد.در حال حاضر گاوها تلاش می‌كنند تا از سطح حمایت قدرتمند 170 دلار دفاع كنند.

در صورت موفقیت‌شان، این ششمین کریپتوکارنسی در CoinMarketCap احتمالاً برای مدت زمان بیشتری در محدوده‌ی رنج 170 تا 227 دلار باقی خواهد ماند.

نمودار روزانه بیت کوین اس وی دلار. منبع: TradingView

نمودار روزانه بیت کوین اس وی دلار. منبع: TradingView/تحلیل ارزهای دیجیتال 24 خرداد

در یک محدوده‌ی رنج وسیع، بازگشت از سطح حمایت می‌تواند فرصت خریدی را برای معامله‌گران فراهم کند، اما اگر جفت ارز BSV / USD به زیر سطح حمایت 170 دلار شکسته شود، افت آن تا قیمت 146.20 دلار امکان‌پذیر است.


تحلیل اختصاصی قیمت لایت کوین /LTC

رمزارز لایت‌کوین (LTC) به زیر میانگین‌های متحرک شکسته شد و در تاریخ 11 ژوئن به سمت سطح حمایت نخست بر روی قیمت 41.72 دلار کاهش یافت.گاوها در هنگام افت قیمت، این ارز را خریداری کردند و اکنون نیز در تلاشند تا قیمت لایت‌کوین را به بالاتر از میانگین‌های متحرک بازگردانند.

در صورت موفقیت‌شان، این کریپتوکارنسی در CoinMarketCap تلاش خواهد کرد تا قیمت 51 دلار افزایش یابد.شکست در بالاتر از این سطح نشانگر آغاز روند صعودی احتمالی خواهد بود.

نمودار روزانه لایت کوین دلار. منبع: TradingView

نمودار روزانه لایت کوین دلار. منبع: TradingView

بالاتر از این سطح، احتمال افزایش این ارز تا قیمت 64 دلار وجود دارد.در مقابل، اگر جفت ارز LTC / USD از سطح 51 دلار کاهش یابد، انتظار می‌رود روند تثبیت قیمت آن برای چند روز دیگر نیز ادامه یابد.

شیب هر دو میانگین متحرک مسطح است و شاخص مقاومت نسبی نیز درست به زیر سطح 50 قرار دارد، که این نشان دهنده‌ی وجود روندی خنثی برای چند روز آینده است.اگر این جفت ارز از سطوح فعلی کاهش یابد و به زیر سطح حمایت بحرانی بر روی قیمت 39 دلار سقوط کند، روند به نفع خرس‌ها تغییر پیدا خواهد کرد.


تحلیل اختصاصی قیمت بایننس کوین /BNB

در تاریخ 11 ژوئن، حمایت از میانگین متحرک در نهایت نتوانست مانع ریزش قیمت شود و درنتیجه رمزارز بایننس کوین (BNB) تا سطح 15.93 دلار کاهش یافت.گاوها در هنگام افت این ارز را خریداری کردند و اکنون نیز در تلاشند تا قیمت آن را به بالاتر از میانگین‌های متحرک حرکت دهند.

در صورت موفقیت‌شان، این کریپتوکارنسی در CoinMarketCap مجددا تلاش خواهد کرد تا به بالاتر از مقاومت محدوده‌ی 18.1377 دلار افزایش یابد.با انجام این کار، احتمالاً بیت‌کوین کش حرکت رو به رشد خود را از سر خواهد گرفت و ممکن است تا قیمت 21.50 دلار و سپس تا 24 دلار صعود کند.

نمودار روزانه بایننس کوین دلار. منبع: TradingView

نمودار روزانه بایننس کوین دلار. منبع: TradingView

در مقابل، اگر جفت ارز BNB / USD از میانگین‌های متحرک کاهش یابد و به زیر قیمت 15.72 دلار قرار بگیرد، امکان افت آن تا سطح 13.65 دلار وجود دارد.


تحلیل اختصاصی قیمت ای او اس /EOS

پس از آنکه ارز دیجیتال EOS نتوانست از بالاتر از مقاومت محدوده‌ی 2.8319 دلار عبور کند، در تاریخ 11 ژوئن در معرض فشار فروش قرار گرفت.این موضوع نشان می‌دهد گاوهای تهاجمی که انتظار داشتند این ارز بالاتر از سطح 2.8319 دلار شکسته شود، موقعیت‌های خود را تسویه کرده‌اند.

سطح 2.3314 دلار از اوایل ماه آوریل به عنوان یک سطح حمایت قدرتمند عمل کرده است و گاوها در تاریخ 11 ژوئن به هنگام افت آن تا قیمت 2.4250 دلار این ارز را خریداری کردند.

نمودار روزانه ای او اس دلار. منبع: TradingView

نمودار روزانه ای او اس دلار. منبع: TradingView

این امر احتمال وجود روندی خنثی برای چند روز دیگر بین محدوده‌ی 2.3314 تا 2.8319 دلار را افزایش می‌دهد.

این  کریپتوکارنسی در CoinMarketCap احتمالاً پس از شکست و بسته شدن قیمت‌اش (طبق چارچوب زمانی UTC) بالاتر از سطح 2.8319 دلار، قدرت خود را نشان خواهد داد.در مقابل، شکست این ارز به زیر قیمت 2.3314 دلار، این برتری را به نفع خرس‌ها تغییر خواهد داد.


تحلیل اختصاصی قیمت ریپل /XRP

افت شدید ارز دیجیتال ریپل (XRP) در تاریخ 10 ژوئن بر روی خط حمایت مثلث متقارن متوقف شد.این موضوع سیگنال مثبتی است چراکه نشان می‌دهد گاوها از این سطح حمایت به طور تهاجمی دفاع می‌کنند.آنها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت این ارز را به خط روند نزولی مثلث بازگردانند.

نمودار روزانه دلار. منبع: TradingView

نمودار روزانه ریپل دلار. منبع: TradingView

بالاتر از مثلث، این کریپتوکارنسی در CoinMarketCap می‌تواند تا قیمت 0.235688 دلار و سپس تا هدف قیمتی 0.2707 دلار افزایش یابد.اما اگر جفت ارز XRP / USD نتواند این بازگشت را حفظ کند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت آن را به زیر مثلث کاهش دهند.در صورت موفقیت‌شان، احتمال افت این آلت‌کوین تا سطح 0.16 دلار و سپس تا 0.14 دلار وجود دارد.

تحلیل ارزهای دیجیتال 24 خرداد

By |2020-06-13T14:21:07+00:00ژوئن 13th, 2020|

About the Author:

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین

Leave A Comment