تحلیل و سرمایه گزاریتحلیل تکنیکال هفتگی

تحلیل تکنیکال قیمت رمزارزها 9 اردیبهشت (28آوریل)

[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”no” min_height=”” hover_type=”none” link=””][fusion_text]
تحلیل تکنیکال قیمت رمزارزها ۹ اردیبهشت (۲۸آوریل)
تحلیل تکنیکال قیمت رمزارزها ۹ اردیبهشت (۲۸آوریل)

به نظر می‌رسد بدون هیچ‌گونه هیاهویی از جانب معامله‌گران کریپتو، در حال نزدیک شدن به رویداد کاهش پاداش استخراج بیت‌کوین هستیم اما پرایس اکشن بیت‌کوین (BTC) طی چند روز گذشته کمی مثبت بود و به تازگی توانست بر سقوط شدید تاریخ 12 مارس غلبه کند

اخیرا در مصاحبه‌ای،Mark Cuban (سرمایه‌گذاری میلیاردر)، بیان کرد كه دیدگاهش نسب به بیت‌کوین نزولی است او افزود، نظرش تنها زمانی تغییر پیدا خواهد کرد که استفاده از بیت‌کوین تا حدی آسان شود که حتی “مادربزرگ‌ها هم بتوانند از آن استفاده کنند.”

تا آن زمان، Cuban معتقد است که تجارت موز به عنوان یک کالا در مقایسه با بیت‌کوین، بسیار آسان‌تر است.

از آنجایی که به رویداد هاوینگ بیت‌کوین کمتر از 15 روز باقی مانده است، آیا معامله‌گران سایر ارزهای خود را کنار گذاشته و فقط توجه‌شان را به بیت‌کوین معطوف خواهند کرد و یا اینکه این ارز دیجیتال، مابقی کریپتوکارنسی‌ها را نیز به دنبال خود به سطوح بالاتر خواهد کشاند؟

توجه: هر هفته 1 الی 2 بار تحلیل‌ تکنیکال رمزارزهای برتر  در نیودیت ترجمه و منتشر می‌شود. جدیدترین تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را در این دسته بخوانید.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین/BTC

رمز ارز بیت‌کوین (BTC) در تاریخ 24 الی 25 آوریل نزدیک به سطوح 7,520 دلار در نوسان بود.

تنها نکته‌ی مثبت این بود که گاوها اجازه ندادند در این مدت قیمت این کریپتوکارنسی کاهش یابد و به زیر سطح شکست 7,454.17 دلار باقی بماند.

در نتیجه، این موضوع افزایش خرید را در تاریخ 26 آوریل به دنبال داشت و این به بزرگترین کریپتوکارنسی کمک کرد تا روند بهبود خود را از سر بگیرد.

با این حال، گاوها در تلاشند تا بیت‌کوین را به سمت هدف قیمتی 8,000 دلار سوق دهند.

بازیابی فعلی، با چندین دوره‌ی تثبیت قیمت متناوب، به طور تدریجی پیش رفته است.

نمودار تحلیل قیمت بیت کوین

حتی بعد از شکست این ارز بالاتر از سطوح مقاومت، جفت ارز BTC / USD نتوانست حرکت رو به رشد خود را از سر بگیرد.

این موضوع نشان می‌دهد که گاوها هنوز اطمینان ندارند این صعود در یک روند قدرتمند قرار دارد یا خیر.

هنگامی که یک روند ضعیف باشد، در برابر هر گونه خبری نامطلوبی، آسیب‌پذیر خواهد بود.

اگر خرس‌ها این جفت ارز را به زیر سطح شکست 7,454.17 دلار کاهش دهند، افت این ارز تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 7,190 دلار) امکان‌پذیر است.

اگر این سطح حمایت حفظ شود، گاوها تلاش دیگری را در جهت انتقال این جفت ارز به مقاومت محدوده‌ی 8,000 تا 8,175.49 دلار انجام خواهند داد.

بالاتر از این محدوده، این روند صعودی می‌تواند تا قیمت 9,200 دلار ادامه پیدا کند.

در مقابل، اگر خرس‌ها قیمت این آلت‌کوین را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، امکان افت آن تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (قیمت 6,676 دلار) وجود دارد.

روند بیت‌کوین، در نتیجه‌ی شکست آن به زیر قیمت 6,471.71 دلار منفی خواهد شد.

بنابراین معامله‌گران می‌توانند میزان حد ضرر 50 درصد موقعیت‌های خرید خود را بر روی قیمت 7,000 دلار و مابقی را در سطح 6,450 دلار حفظ کنند.

این حرکت باعث کاهش میزان ریسک و محافظت از سود کاغذی شما خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم/ETH

رمزارز  اتریوم (ETH) در تاریخ 26 آوریل تا نزدیک به سطح مقاومت روانی 200 دلار افزایش یافت، اما نتوانست بالاتر از آن شکسته شود و سپس به سطح مقاومت کانال صعودی در حدود قیمت 207 دلار رسید.

این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال دفاع از مقاومت محدوده‌ی 200 تا 207 دلار هستند.

اکنون خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا جفت ارز ETH / USD را به سمت میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 175.7 دلار) و به زیر آن تا خط حمایت از کانال صعودی حرکت دهند.

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه رو به صعود است و RSI نیز در منطقه مثبت قرار دارد که این نشان می‌دهد خریداران از برتری برخوردار هستند.

اگر گاوها در هنگام افت این کریپتوکارنسی تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه و یا خط حمایت کانال آن را خریداری کنند، این جفت ارز مسیر صعودی خود در داخل کانال ادامه خواهد داد.

نمدار قیمت اتریوم

اتریوم پس از شکست در بالاتر از کانال، حرکت رو به رشد خود را آغاز خواهد کرد و در نتیجه‌ی افت به زیر کانال، تضعیف خواهد شد.

بنابراین، معامله‌گران می‌توانند میزان حد ضرر موقعیت‌های خرید خود را در قیمت 160 دلار دنبال کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش/BCH

رمز ارز بیت‌کوین کش (BCH) طی چهار روز گذشته در تلاش بود تا بالاتر از مقاومت محدوده‌ی 250 دلار شکسته شود.

این موضوع نشان می‌دهد که خرس‌ها از این سطح مقاومت به طور تهاجمی دفاع می‌کنند.

در حال حاضر، این آلت‌کوین در تلاش است تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 234.69 دلار) را حفظ کند.

نمودار قیمت بیت کوین کش

اگر جفت ارز BCH / USD از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، گاوها برای بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت آن را به بالاتر از سطح 250 دلار حرکت دهند.

در صورت موفقیت‌شان، احتمال حرکت این آلت‌کوین تا قیمت 280.47 دلار وجود دارد.

اما اگر خرس‌ها این جفت ارز را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، افت آن تا قیمت 215 دلار و به زیر آن تا 200 دلار محتمل خواهد بود.

شکست این ارز به زیر قیمت 200 دلار، الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل خواهد کرد، که این نشانه‌ای بسیار منفی است.

بنابراین، میزان حد ضرر موقعیت‌های خرید را می‌توان بر روی قیمت 197 دلار حفظ کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین/LTC

اگرچه گاوها ارز دیجیتال لایت‌کوین (LTC) را در تاریخ 24 آوریل به بالاتر از مقاومت محدوده‌ی 43.67 دلار رساندند، اما آنها موفق نشدند قیمت این کریپتوکارنسی را به سطح بعدی در قیمت 47.6551 دلار حرکت دهند.

این امر نشانگر عدم وجود خریداران در سطوح بالاتر است.

در حال حاضر، جفت ارز LTC / USD تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (قیمت 42.69 دلار) کاهش یافته است.

اگر این جفت ارز بتواند از این سطح حمایت بازگردد، گاوها تلاش دیگری را در جهت افزایش آن تا قیمت 47.6551 دلار انجام خواهند داد.

نمودار قیمت لایت کوین

در مقابل، شکست این ارز به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند آن را به قیمت 40 دلار و به زیر آن تا سطوح 35.8582 دلار حرکت دهد.

در شرایط فعلی، میزان حد ضرر موقعیت‌های خرید را می‌توان بر روی قیمت 35 دلار حفظ کرد.

اگر این جفت ارز نشانه هایی از تضعیف خود را نمایان کرد، معامله‌گران می‌توانند در نظر داشته باشند نیمی از موقعیت‌های خود را بر روی قیمت 39.50 دلار ببندند.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

مجید تیموری

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا