ارزهای دیجیتالتحلیل قیمت بیت کوینتحلیل و سرمایه گزاری

دلایلی برای عبور قیمت بیت کوین از سطح 20000 دلار

عبور بیت کوین از20000دلار

عبور قیمت بیت کوین از 20000 دلار

طی هفته گذشته ، قیمت بیت کوین نسبت به قیمت 20000 هزار دلار علاقه ی عجیبی را نشان داده است ، که باعث شده برخی از معامله گران صبر خود را از دست دهند. از نظر برخی از معامله گران ، کمبود حرکت صعودی مشکل ساز است ، به ویژه با توجه به اینکه بیت کوین حدود یک هفته پیش سطح 16200 دلار را آزمایش کرد.

معامله گران باتجربه می دانند که شاخص های کلیدی وجود دارد که به عنوان نشانه هایی از تغییر روند است. اینها حجم ، حق بیمه آتی و موقعیت معامله گران برتر در بورس های بزرگ است.

تعداد اندکی از شاخص های منفی مقدم بر هر فرو رفتن نیستند ، اما نشانه های ضعف اغلب وجود دارد. هر معامله گر سیستم خاص خود را دارد و برخی تنها در صورت تحقق سه یا چند شرط نزولی عمل خواهند کرد ، اما بطور واقعی هیچ قانون خاصی برای دانستن زمان خرید یا فروش وجود ندارد.

قراردادهای آتی نباید زیر قیمت صرافی ها معامله شوند

برخی از وب سایت ها میزبان شاخص های معاملاتی هستند که ادعا می کنند نسبت طولانی به کوتاه دارایی های مختلف را نشان می دهد ، اما در واقع ، آنها به راحتی حجم پیشنهادها و پیشنهادهای انباشته را مقایسه می کنند.

دیگران به داده های جدول رده بندی مراجعه می کنند ، بنابراین حساب هایی را که از رتبه بندی انصراف نداده اند نظارت می کنند ، اما این اصلا بصورت دقیق نیست.

یک روش بهتر ، نظارت بر نرخ تأمین مالی برای معاملات آتی دائمی (معکوس معکوس) است.

منافع باز خریداران و فروشندگان قراردادهای دائمی در هر زمان در هر قرارداد آتی مطابقت دارد. به هیچ وجه نمی تواند عدم تعادل اتفاق بیفتد ، زیرا هر تجارت به یک خریدار طولانی مدت و فروشنده بصورت کوتاه مدت نیاز دارد.

نرخ های بودجه اطمینان می دهد که عدم تعادل ریسک ارز وجود ندارد. وقتی فروشندگان  فروشنده هایی هستند که خواهان اهرم بیشتر هستند ، نرخ بودجه منفی می شود. بنابراین ، آن بازرگانان کسانی هستند که هزینه ها را پرداخت می کنند.

نمودار بیت کوین

تغییر ناگهانی به دامنه منفی نشان دهنده تمایل شدید به باز نگه داشتن موقعیت های کوتاه است. در حالت ایده آل ، سرمایه گذاران برای جلوگیری از ناهنجاری های احتمالی ، همزمان دو مبادله را رصد می کنند.

نرخ بودجه ممکن است برخی از عجایب را به همراه داشته باشد زیرا این ابزار ترجیحی معامله گران خرده فروشی است و در نتیجه تحت تأثیر اهرم بیش از حد قرار می گیرد. معامله گران حرفه ای طبق روال همیشگی خود تمایل دارند که بر قراردادهای آتی بلند مدت با تاریخ انقضا تعیین شده تسلط داشته باشند.

با اندازه گیری معاملات آتی گران تر در برابر بازار معاملات منظم ، یک معامله گر می تواند سطح صعود خود را بسنجد.

بیت کوین

توجه داشته باشید که معاملات آتی تقویم ثابت معمولاً باید با 0.5٪ یا بالاتر از قیمت در مقابل صرافی های عادی معامله می شوند. هر زمان که این قیمت محو یا منفی شود ، این یک تابلو خطر و هشدار دهنده است. چنین وضعیتی ، که به آن عقب ماندگی نیز گفته می شود ، نشان دهنده سقوط عجیبی نیز می شود.

نظارت بر سطوح کلیدی بازار بیت کوین

معامله گران خوب علاوه بر نظارت بر قراردادهای آتی ، حجم نقاطی مهم بازار را نیز ردیابی می کنند. شکستن سطح مقاومت مهم در حجم کم به نوعی جذاب است. به طور معمول ، حجم کم بیانگر عدم اعتماد به نفس است. بنابراین تغییرات قابل توجه قیمت باید با حجم معاملات قوی همراه باشد.

حجم بازار

اگرچه حجم های اخیر بالاتر از حد متوسط ​​بوده است ، معامله گران باید نسبت به نوسانات قابل توجه قیمت زیر 3 میلیارد دلار در حجم روز ، خصوصاً با توجه به 30 روز گذشته ، تردید داشته باشند.

براساس داده های ماه گذشته ، این حجم معیار اساسی برای تماشای معامله گران در بازار است که تلاش می کنند قیمت بیت کوین را از سطح 20 هزار دلار عبور دهند.

برخلاف صرافی بایننس ، معمولاً معامله گران برتر اوکی ایکس سطح زیر 1.00 را حفظ می کنند ، البته لزوماً نشان دهنده نزولی نیست. با توجه به داده های 30 روزه آن ، شماره های زیر 0.75 باید نگران کننده تلقی شود.

هیچ قاعده یا روش مشخصی برای پیش بینی افت بزرگ وجود ندارد زیرا برخی از معامله گران قبل از ورود به موقعیت های کوتاه مدت یا بستن موقعیت های بلند خود نیاز دارند که چندین شاخص نزولی شود.

با این اوصاف حجم ناخالصی و نسبت بلند به کوتاه معامله گران برتر ، دید واضح تری از بازار نسبت به مطالعه ساده الگوهای کندل استیک و نوسانگرهای عمومی مانند شاخص مقاومت نسبی  آر اس ای و واگرایی همگرایی متحرک دارد.

این به این دلیل است که معیارهای مورد بحث اندازه گیری مستقیم احساسات معامله گران حرفه ای را فراهم می کند و داشتن یک دیدگاه واضح درباره این مسئله بسیار مهم است زیرا بیت کوین سعی در شکستن 20000 هزار دلار دارد.

منبع: Cointelegraph

عبور قیمت بیت کوین از 20000 دلار

مجید تیموری

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا