اخبار

گزارش شده است که مک دونالد برای تصویب CBDC چین در آستانه المپیک زمستانی تحت فشار است

گفته می شود چین به شرکت های آمریکایی فشار می آورد تا CBDC جنجالی آن را بپذیرند

بر اساس گزارش اخیر فایننشال تایمز که به نقل از افراد آشنا با این موضوع نقل می شود ، چین بر مک دونالد فشار می آورد تا ارز دیجیتال بانک مرکزی(CBDC)خود را بپذیرد.

غول فست فود در حال حاضر آزمایش این ارز دیجیتال را در شانگهای آغاز کرده است. با این حال ، دولت چین از مک دونالد می خواهد تا بتواند قبل از المپیک زمستانی در پکن که در اوایل فوریه آغاز می شود ، با CBDC در تمام نقاط آن در سراسر کشور پرداخت انجام شود.

بر اساس این گزارش ، برخی دیگر از شرکت های بزرگ آمریکایی مانند نایک و ویزا نیز با این فشار روبرو هستند.

سوار شدن این مارک ها به چین کمک می کند تا ارز دیجیتالی بحث برانگیز را تقویت کند ، که به دلیل نگرانی از حریم خصوصی با انتقادات زیادی روبرو شده است.

بر خلاف بیت کوین ، یوان دیجیتالی به طور کامل توسط دولت کنترل می شود ، به این معنی که می تواند معاملات را مسدود کرده یا حتی آنها را بر اساس میل خود ناپدید کند. الکس گلادشتاین ، مدیر استراتژی بنیاد حقوق بشر ، متقاعد شده است که یوان دیجیتالی به عنوان ابزاری برای افزایش نظارت مورد استفاده قرار می گیرد:

پایان نقدینگی و تجزیه و تحلیل معاملات مالی امکان نظارت ، کنترل دولت و در نهایت مهندسی اجتماعی را در مقیاسی فراهم می کند که هرگز تصور نمی شد.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که یوان دیجیتالی می تواند تا سال 2025 به 9 درصد از پرداخت های داخلی چین برسد.

چین اوایل امسال اقدام به ممنوعیت استخراج بیت کوین کرد ، حرکتی که احتمالاً راه را برای CBDC باز کرد.

مک دونالد در حال حاضر بیت کوین را در السالوادور پذیرفته است پس از آنکه دولت موظف شد تا تجار بزرگترین رمزارز را در اوایل سپتامبر بپذیرند.

نیودیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
           ??? ??? ??? ???????