مینا

پروتکل مینا mina چیست ؟ بررسی و لیست شدن مینا در صرافی کوین لیست

در تاریخ 13 آوریل 2021 پروتکل مینا رمزارز خود را با نام مینا در صرافی کوین لیست لیست کرد و سپس در این پلتفرم شروع به قیمت گزاری و ثبت رکوردهای قیمتی این رمزارز شد. ارز مینا بر بستر بلاک چین مینا قرار دارد.

درباره مینا mina

چشم انداز Satoshi چشم ما را به رویای یک سیستم مالی غیرمجاز باز کرد – اما از آن زمان طیف وسیعی از محدودیت های فناوری جامعه سازندگان را در رمزنگاری محدود کرده است.

مسائلی مانند حریم خصوصی داده ها ، ازدحام شبکه ، هزینه تراکنش ، سهولت استفاده و سهولت ادغام در سرویس های سنتی همگی در محدود کردن پیشرفت نقش داشته اند.

اما پروتکل مینا برای غلبه بر همه این مسائل راه حلی دارد.انقلابی در این زمینه!

مینا اولین پروتکل ارز رمزنگاری شده با حداقل بلاکچین است – یک زنجیره مختصر فشرده به اندازه چند توییت!

لاکچین Mina اندازه کوچک خود را حفظ خواهد کرد حتی برای بسیاری از کاربران و چندین دهه سابقه معاملات مقیاس دارد.

زنجیره کوچک مینا زمینه را با این امکان فراهم می کند که هر کسی در هر دستگاهی بتواند کل زنجیره را مانند یک گره کامل تأیید کند.

مینا یک پروتکل اثبات سهام برای پرداخت های قابل برنامه ریزی ، برنامه های غیر قابل توقف ، حریم خصوصی بدون اجازه ، محاسبات توزیع شده و اجماع فراگیر است – که توسط شرکت کنندگان آن اداره می شود و با رمزنگاری ایمن می شود.

زنجیره مینا چگونه کوچک است؟

اثبات دانش صفر فناوری پیشرفته ای است که پروتکل Mina را به این امر قادر می سازد. مدارک اثبات دانش صفر ، گواهینامه های رمزی کوچک هستند که بدون آشکار کردن محتوای زنجیره ، وضعیت شبکه را تأیید می کنند.

در اینجا یک مثال ساده از چگونگی کوچک نگه داشتن زنجیره مینا آورده شده است:

یک زمین شناس که در میان جنگلی پیاده روی می کند با یک ردیف تخته سنگ سنگین روبرو می شود (در زنجیره مسدود می شود). او می خواهد فضای داخلی مرمر آنها را بررسی کند(اعتبار سنجی معاملات آنها).

او آنها را کوتاه می کند ، آنها را مطالعه می کند و یافته های خود را گزارش می دهد. همکاران از سراسر جهان (معتبران دیگر) می خواهند تخته سنگ ها را ببینند ، اما هزینه سفر را ندارند. (هزینه اجرای یک گره کاملاً معتبر).

راه حل او: او از هر تخته سنگ عکس می گیرد(عکس ها اثبات دانش صفر هستند ، با نام مستعار zk-SNARK – عکس فوری از هر بلوک).

اکنون او به تخته سنگ ها نیازی ندارد – عکس ها به همان خوبی هستند.

مینا گره های کامل را قادر میسازد تا بلوک ها را پس از تأیید اعتبار کنار بگذارند ، zk-SNARK ها(عکس فوری از هر بلوک) را جایگزین آنها کنید.

یک زنجیره عکس فوری یک پیشرفت بزرگ نسبت به یک زنجیره بلوک است ، اما مشکل حل نشده است: این زنجیره همچنان رشد خواهد کرد و ما می خواهیم آن را به اندازه ثابت داشته باشیم.

زمین شناس ما یک راه حل جدید دارد. او از تخته سنگ اول عکس می گیرد … سپس از تخته سنگ دوم و عکس اول عکس می گیرد.

حالا او به عکس اول احتیاج ندارد. به هر حال ، این در عکس دوم است.

او مرتباً از هر تخته سنگ در کنار جدیدترین عکس، عکس می گیرد و آخرین عکس را برای همکارانش می فرستد.

این عکس های فوری از هر بلوک مانند عکس های دو بعدی از اشیاء 3D هستند. به طور دقیق تر:آن ها کریپتوگرافی میکروسکوپی اشیا‌‌‌‌‌‌‌‌‌ء بسیار بزرگ تر هستند.‌‌‌‌‌‌‌‌‌

هر بلوک به یک تصویر فوری از خود سپس هر عکس فوری به یک عکس متا فراکتال از کل زنجیره تبدیل میشود.

و مینا بدین طریق زنجیره ۱۰۰ ها گیگابایتی را در تنها ۲۰ کیلوبایت zk-snark جا میدهد.

انقلابی در طراحی پروتکل غیرمتمرکز

بیت کوین به ما نشان داد مردم خواهان پول مقاوم در برابر سانسور هستند.

اتریوم به ما نشان داد مردم می خواهند برنامه های مالی غیرمجاز داشته باشند.

کوین های استیبل به ما نشان دادند مردم دلارهای دیجیتالی می خواهند.

ولی…

بیت کوین بدون معامله جنبه های مقاومت در برابر سانسور را نمی تواند مقیاس بندی کند.

اتریوم بدون نقض حریم خصوصی کاربر ، نمی تواند داده های برنامه دنیای واقعی را ادغام کند.

استیبل کوین ها نمی تواند در برنامه های سنتی فاقد توسعه بدون پیچیدگی ادغام شود.

مینا همه این مشکلات را یک باره حل می کند

یک بلاکچین با اندازه ثابت به مینا مقاومت بی نظیری در برابر سانسور می دهد و پول کاملاً مقاوم در برابر سانسور را قادر می سازد.

این zksnak ها به برنامه های بدون مجوز مینا برای محرمانه بودن و مقیاس پذیری داده های خارج از زنجیره محاسبه می کند و آنها را بعداً به طور کامل بررسی می کند.

طراحی پروتکل Mina به توسعه دهندگان امکان دسترسی آسان به دلار دیجیتال را می دهد – هر کسی که روی Mina کار کند می تواند پرداخت های استیبل کوین را با فقط چند خط کد در برنامه های خود ادغام کند.

بیایید هر کدام از این سه عبارت را کمی بیشتر باز کنیم:

مینا به ما پول مقاوم در برابر سانسور می دهد

یک بلاکچین حداقل هر کاربر در شبکه را قادر می سازد وضعیت دفترچه را تأیید کند ، اطمینان حاصل شود که جنبه های مهم مقاومت در برابر سانسور نمی تواند از بین برود.

مینا اولین وسیله مبادله کاملاً مقاوم در برابر سانسور است که برای استفاده روزمره ساخته شده و برای ادغام در خدمات سنتی ساخته شده است. یک اقتصاد بدون اجازه و سرزنده نیاز به انبوهی از ارزش دارد که مردم مایل به صرف آن هستند – رفتاری که به طور طبیعی با چشم انداز معامله در دارایی عرضه ثابت کمیاب مانند بیت کوین ضد تحریک می شود.

مینا به ما برنامه های نسل بعدی بدون مجوز را می دهد

محاسبات در Ethereum بصورت زنجیره ای اتفاق می افتد ، که منجر به ایجاد یکسری مشکلات شده است: ازدحام شبکه ، هزینه های معامله ناگهانی بالا ، داده های کاربر به طور شفاف در معرض دید و هزینه رو به رشد محاسبه کل زنجیره از ابتدا زمانی که یک توسعه دهنده می خواهد یک دپ را توسعه دهد.

این پروتکل با دسته کاملاً جدیدی از برنامه های غیرمتمرکز به نام Snapps ، همه این مشکلات را یک باره حل می کند.

اسنپ ها برنامه های مجهز به SNARK هستند که با دو ویژگی از dapp ها متمایز می شوند:

مقیاس پذیری: Snapps بررسی می کنند که محاسبات به درستی اجرا شده است ، به پهنای باند و محاسبات پردازنده اجازه می دهد تا خارج از زنجیره حرکت کنند.

حریم خصوصی: Snapps یکپارچگی داده ها را تأیید می کند ، بدون اینکه اطلاعات خود را فاش کند.

مینا دلار دیجیتال را برای همه قابل دسترسی می کند

ادغام زنجیره های پایدار در وب و برنامه های موبایل سنتی در Mina آسان است – بر خلاف سایر بلاک چین ها که به میان افزار گران قیمت و پیچیده ای نیاز دارند.

توسعه دهندگان برای اولین بار می توانند بلافاصله دلارهای دیجیتال (یا هر دارایی دیگر صادر شده در پروتکل Mina) را در محصولات با فقط چند خط جاوا اسکریپت ادغام کنند – که مینا قصد دارد به عنوان یک زبان توسعه برای Snapps پشتیبانی کند.

مینا همه چیز را با هم دارد!

تصور کنید که از طریق برنامه های وب سنتی ، مستقیماً از طریق مرورگر یا تلفن هوشمند خود ، پرداخت های غیرمجاز انجام می دهید.

تصور کنید که حقوق و امتیاز اعتبار شما به اندازه کافی بالا است که می توانید یک وام را دریافت کنید ، بدون اینکه درآمد یا سابقه پرداخت خود را فاش کنید.

تصور کنید بلافاصله ثابت کنید که یک عکس معتبر است ، و نه ساختگی است.

سیستم های رأی دهی را تصور کنید که هیچ کس نمی تواند به کسی که به او رأی داده اید را ببیند ، اما هر کسی می تواند نتایج را تأیید کند.

تصور کنید داده های هویت خود را به جای صدها شرکتی که همگی به اعتماد احتیاج دارند ، به یک ارائه دهنده احراز هویت بی اعتماد ارائه دهید.

تصور کنید که کارآفرینان جوان در تمام قاره ها مجاز به ساخت محصولات رمزنگاری شده هستند که مستقیماً در مالی سنتی ادغام می شوند ، بدون هزینه سنگین الکی یا پیچیدگی ، بدون دخالت واسطه ها.

اسنپ ها همه این سناریوها و موارد دیگر را محقق می کنند.

نقشه راه Mina شامل پشتیبانی از پل به Ethereum و تبدیل ساده dapps به snapps است.

سیستم عامل های DeFi ، مبادلات غیرمتمرکز و بازارهای باز مالی را تصور کنید که همه با کارایی بالاتر ، با کسری از هزینه برای توسعه دهنده و کاربر نهایی ، با Mina با حریم خصوصی داده های کاربر به طور پیش فرض فعال می شوند.

این چشم انداز مینا برای آینده فناوری بدون اجازه است.

توکن مینا

ما می دانیم که تنها راهی برای تمرکززدایی واقعی مینا این است که توسط یک جامعه دارای سهم قابل توجه در پروتکل متعلق و اداره شود. به همین دلیل است که مینا پس از راه اندازی شبکه اصلی ، مالکیت و حاکمیت قابل توجه پروتکل اثبات سهام خود را به جامعه خود انتقال می دهد.

6.6٪ از توکن اصلی راه اندازی شبکه Mina به اعضای موسس برنامه Genesis اختصاص یافته است. هر اپراتور گره و رهبر جامعه در برنامه Mina’s Genesis در زمان راه اندازی شبکه اصلی ، مبلغی معادل 0.0066٪ از منبع گردش مینا دریافت می کند.

پروتکل مینا تعداد محدودی از تولیدکنندگان بلوک را امکان پذیر می کند ، بنابراین امنیت ، انعطاف پذیری و تمرکززدایی شبکه فقط باید به رشد خود ادامه دهد. مینا بعد از راه اندازی شبکه اصلی ، از طریق اپراتورهای جدید گره نیز استفاده خواهد کرد – از جمله علاقه مندان و اولین بارها.

دارایی بومی شبکه Mina در مرکز سیستم تشویقی اقتصادی پروتکل قرار دارد. به تولیدکنندگان بلوک و تولیدکنندگان snark در MINA پرداخت می شود و به همه دارندگان و سهام داران توکن مینا این انگیزه داده می شود که جوایز مشارکت در اولین سال پس از راه اندازی مینا حداکثر 24٪ از سرمایه انباشته خواهد بود و پاداش های بعدی برای انتشار آن نیز بیشتر است.

شبکه های ارتباطی

وبسایت
تلگرام جهت عضویت اینجا کلیک کنید
توییتر جهت مشاهده اینجا کلیک کنید
دیسکورد جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

در ادامه شما را به دیدن این کلیپ دعوت میکنم:

لیست شدن ارز mina در صرافی پنکیک سواپ

در تاریخ 13 آوریل مینا در صرافی coinlist لیست شد ،با مراجعه به صرافی کوین لیست و وارد شدن در قسمت مارکت می توانید اضافه شدن مینا به لیست مارکت را مشاهده کنید و برای خریدن این ارز اقدام کنید.

 

  • برای آشنایی با رمز ارز تریلیوم(TLM) اینحا کلیک کنید.
  • و برای نحوه خرید این رمز ارز اینجا کلیک کنید.

توجه : در این پست سعی کردیم تا شما را با رمزارز  مینا mina آشنا کنیم و این پست به منزله سیگنال و یا ورود بر ارز مینا mina نیست و هر شخص مسئول سود و زیان خود در بازار ارزهای دیجیتال است و نیودیت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا ضرر شما را ندارد.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا