وان اینچ

معرفی کامل صرافی وان اینچ 1Inch و توکن وان اینچ 1INCH/آموزش خرید،فروش و استیک در این صرافی

صرافی غیر متمرکز وان اینچ 1Inch که بر بستر اتریوم قرار دارد و هزینه تراکنش ها در آن بسیار پایین تر از یونی سواپ است توانست طی مدت زمان کوتاهی خود را به ده صرافی غیر متمرکز در جهان از لحاظ حجم معاملات برساند. توکن اختصاصی آن یعنی وان اینچ 1INCH در صرافی های متعددی لیست شد و رکورد های قیمتی خوبی را به ثبت رساند.در این مقاله قصد دارم شما را با این صرافی و نحوه کار کردن با آن آشنا کنم.

 صرافی وان اینچ 1Inch 

با رواج امور مالی غیرمتمرکز در سال گذشته ، جای تعجب نیست که بسیاری از DEX ها(صرافی های غیر متمرکز) و استخرهای نقدینگی در حال فعالیت و ظهور هستند.

پیگیری همه آنها برای یافتن بهترین شرایط معامله گری می تواند یک کابوس واقعی باشد. و اینجاست که صرافی وان اینچ رخ مینماید و بسیار جالب به نظر میرسد.

صرافی وان اینچ خود را “اجماع صرافی های غیرمتمرکز” می نامد و در واقع سعی کرده است ویژگی های صرافی های غیر متمرکز را در خود داشته باشد. همچنین دارای استخرهای نقدینگی است و کاربران می توانند توکن اختصاصی 1INCH را در این پلتفرم فارم کنند .توکن وان اینچ به عنوان یک توکن حاکمیت فوری نیز جالب است.

وان اینچ مانند بسیاری دیگر از پروژه های بر بستر اتریوم ، از یک کنفرانس توسعه اتریوم ظهور کرد. این بار در سال 2015 در هکاتون ETHGlobal بود. توسط سرژ کنز(Sergej Kunz) که هنوز هم مدیر عامل شرکت 1inch است ، و آنتون بوکوف(Anton Bukov) مدیر ارشد فناوری آن تاسیس شده است.

در آگوست سال 2020 آنها حدود 2.8 میلیون دلار در بایننس سرمایه گزاری اولیه کردند. سپس ، در اوایل دسامبر سال 2020 ، آنها 12 میلیون دلار که توسط شرکت پنترا کپیتال هدایت می شد،را سرمایه گزاری کردند.

در ابتدا بنیانگذاران این صرافی یک درگاه جداگانه برای فارمینگ ایجاد کردند که مونی سواپ Mooniswap نامیده می شد. در اصل یک کلون یونی سواپ بود. از دسامبر سال 2020 ، با راه اندازی پروتکل نقدینگی 1 اینچ ، این پورتال منسوخ شد. اکنون 1inch با ترکیبی از استخرهای مبادله ای و نقدینگی بیشتر شبیه یونی سواپ عمل می کند. با این حال این پلتفرم احتمالاً نرخ های بهتری را ارائه می دهد زیرا نقدینگی را از تعدادی دیگر از مراکز غیرمتمرکز خارج می کند.

در بررسی زیر جزئیات بیشتری در مورد ویژگی های موجود در صرافی 1 اینچ و همچنین توضیح نحوه انجام مبادله یا تأمین نقدینگی استخرها بیان خواهد شد. چیزهای زیادی برای یاد گرفتن وجود دارد ، بیایید در اعماق این صرافی شیرجه بزنیم!

درباره صرافی وان اینچ 1inch

صرافی وان اینچ یک صرافی غیرمتمرکز یا همان DEX است. به جای اینکه خود به عنوان صرافی کار کند ، سفارشات را بین بسیاری دیگر از DEX ها و ارائه دهندگان نقدینگی خصوصی تقسیم می کند تا بهترین نرخ ارز ممکن را پیدا کند. و اما اکنون ، 1 اینچ بیش از ۲۰ منبع نقدینگی را پشتیبانی می کند.

در صرافی وان اینچ برای اتصال کیف پول web3 و شروع به تبادل توکن های ERC-20 با بهترین نرخ ممکن یک فرآیند ساده است. درصورتیکه برای بدست آوردن بهترین نرخ برای هر سفارش ، این صرافی سفارشات را بین چندین صرافی تقسیم می کند.

همچنین امکان ایجاد سفارشات محدود یا لیمیت در 1 اینچ ، کسب درآمد با استیک کردن توکن های وان اینچ و از طریق تامین نقدینگی استخرهای نقدینگی 1 اینچ وجود دارد.

مزایا و معایب وان اینچ

به عنوان یک معرفی کوتاه بر نقاط قوت و ضعف ، این مزایا و معایب را برای شروع کار در نظر می گیریم:

مزایا:

 1. این صرافی هیچگونه نقض امنیتی یا حادثه هکری نداشته است.
 2. رابط کاربری آن بسیار کاربر پسند باشد.
 3. وان اینچ هیچ کارمزدی برای معاملات ، سپرده گذاری یا برداشت ندارد.
 4. صرافی 1inch با تجمیع دفترهای سفارش DEX ، نقدینگی بالا و نرخهای عالی را تضمین می کند ، در حالی که کارمزد معاملات را نیز محدود می کند.
 5. توکن های CHI می توانند هزینه معاملات را حتی بیشتر کاهش دهند.
 6. افزودن پروتکل نقدینگی 1 اینچی امکان ییلد فارمینگ را فراهم می کند.

معایب:

 1. این پلتفرم از ارزهای فیات پشتیبانی نمی کند.
 2. حتی اگر این پلتفرم کاملاً کاربرپسند است ، مبتدیان برای درک چگونگی استفاده از 1inch باید تلاش کنند.
 3. ویژگی “Infinity Unlock” در آینده می تواند به طور بالقوه نقطه قوت باشد. اگرچه در کارمزد و زمان معامله صرفه جویی می شود ، باز کردن قفل هر معامله به طور جداگانه ایمن تر است.

مسیریابی سفارش در 1 اینچ

این صرافی از یک API اختصاصی که Pathfinder نامگذاری کرده اند استفاده می کند که شامل الگوریتم کشف و مسیریابی است. پسفایندر بهترین مسیرهای ممکن را برای هر تبادل توکن پیشنهادی پیدا می کند ، در صورت لزوم مبادله را در چندین صرافی و حتی در عمق مختلف بازار همان صرافی تقسیم می کند. در نتیجه ، نرخ ارز و یا کارمزدی که کاربر دریافت می کند بهتر از آن است که در هر صرافی واحد دریافت می کند.

افزودن Pathfinder قسمت عمده ای از ارتقا به نسخه 2 اینچ بود. پسفایندر از “عمق بازار” مختلف به عنوان پل ارتباطی بین توکن های مبدا و مقصد استفاده می کند. بدین ترتیب ، آلگوریتم از رویکرد پیچیده تری نسبت به تقسیم مبادله در پروتکل های مختلف استفاده می کند. علاوه بر این ، می تواند بخشی از مبادله را برای یک پروتکل خاص بین “عمق بازار” مختلف در همان پروتکل تقسیم کند ، همچنین با در نظر گرفتن کارمزد ، بهترین نرخ را به کاربر برساند.

کارمزد ها در این صرافی

یکی از نکات مثبت استفاده از 1inch کارمزد صفر آن است. هیچ کارمزد مبادله ای، سپرده گذاری و برداشت وجود ندارد. تنها هزینه های کاربران فقط به مبادلات غیرمتمرکز مورد استفاده برای تأمین نقدینگی برای معاملات بستگی دارد و حتی 1inch تمام تلاش خود را می کند تا حد ممکن از طریق استفاده از “قفل نامحدود” و CHI Tokens محدود کند.

به عنوان نمونه ، صرافی یونی سواپ برای سفارشات خود کارمزد ثابت 0.3٪ دارد و Balancer بسته به اینکه در کدام استخر وارد می شوید ، هزینه متغیری دریافت می کند. به طور کلی تقریباً هیچ DEX وجود ندارد که معاملات بدون هزینه انجام دهد.

توکن اختصاصی 1INCH فقط یک توکن ابزار نیست ، بلکه در پلتفرم نیز حکمرانی می کند و هزینه ها و جوایز 1inch اکنون کاملاً به پیشنهادات DAO و رای گیری متکی است. اگر به زبانه “DAO” وب سایت 1inch و سپس پیوند “Governance” به سمت چپ نگاه کنید ، می توانید کارمزد مبادله فعلی ، پاداش های حاکمیتی و سایر پارامترها و همچنین شرکت در حاکمیت را با رأی دادن به پیشنهادها مشاهده کنید.

بر خلاف پروتکل های دیگر دارای DAO ، حداقل میزان توکن برای شرکت در رای گیری در 1 اینچ وجود ندارد. کاربرانی که به طور کلی توکن های 1INCH دارند می توانند رأی دهند و در مورد تغییرات بالقوه پارامترهای پروتکل حرفی برای گفتن دارند.

اگرچه هزینه ای توسط صرافی دریافت نمی شود ، اما هنوز هم می تواند درآمدزایی کند. به عنوان مثال ، بخشی از کارمزد مبادله را که به منابع نقدینگی با آن همکاری می شود ، دریافت می کند. همچنین می تواند از لغزش مثبت سفارشات ، درآمد کسب کند. این درآمد برای پرداخت مرجع و پرداخت پاداش های حکمرانی به استخر می رود.

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از 1 اینچ راهی است که می تواند کارمزد های پرداخت شده برای معاملات را کاهش دهد. با افزایش هزینه های معاملات فعلی به بالای 20 دلار ، به حداقل رساندن کارمزد ها در هر زمان ممکن بسیار مهم است. 1inch این کار را به دو روش انجام می دهد: از طریق “Uninite Unlock” و از طریق توکن های CHI Gas. بعداً در بررسی ، جزئیات بیشتری درباره هر دو بحث خواهیم کرد.

توکن وان اینچ

توکن 1INCH بسیار بیشتر از یک توکن سودمند ERC-20 برای صرافی 1inch است. این یک توکن حاکمیت فوری است که برای ارائه حاکمیت به پروتکل نقدینگی و اجماع DEX استفاده می شود.

دارندگان توکن وان اینچ ، صرف نظر از مقدار آن ، می توانند از قدرت رای گیری خود برای تصمیم گیری در مورد پارامترهای مختلف این پروتکل استفاده کنند. این پارامترها شامل پاداش حاکمیت ، کارمزد تبادل برای پروتکل نقدینگی ، کارمزد تأثیر قیمت و زمان فروپاشی برای صرافی است. همه این پارامترها در قسمت DAO وب سایت 1inch Exchange یافت می شوند. کاربران همچنین می توانند برای رأی دادن به پیشنهادهای فعلی به آنجا بروند.

میزان کل توکن های وان اینچ 1.5 میلیارد تعیین شده است که 30٪ از آن به جامعه 1inch اختصاص یافته است. تیم 1inch روش توزیع این توکن های جامعه را از طریق ایردراپ انتخاب کرده است و برنامه ریزی شده است که کل عرضه در طی 4 سال توزیع شود.

توکن باقیمانده برای توسعه (14.5٪) استفاده می شود و به تدریج بین سرمایه گذاران اولیه و اعضای تیم (55.5٪) توزیع می شود.

مشخصات کلی

زمان راه اندازی 25 دسامبر 2020
شبکه بایننس اسمارت چین و اتریوم
تعداد کل توکن ها 1,500,000,000 1INCH
استاندارد توکن ERC 20 و BEP 20

شبکه های ارتباطی

وبسایت
تلگرام جهت عضویت اینجا کلیک کنید
توییتر جهت مشاهده اینجا کلیک کنید
گیت هاب ندارد

چگونه میتوان این توکن را خرید؟

این توکن در بسیاری از صرافی های متمرکز و غیر متمرکز از جمله بایننس و خود صرافی وان اینچ لیست شده است.

 • برای آموزش نحوه عضویت و خرید در صرافی بایننس اینجا کلیک کنید.
 • در ادامه مقاله نحوه خرید از خوذ صرافی بیکری سواپ را خدمت شما آموزش خواهم داد.

ایردراپ ها

یکی از مواردی که باعث ایجاد هیجان و هیاهوی اولیه در 1inch شد، ایدراپ های آن به عنوان بخشی از راه اندازی توکن بود.

به عنوان بخشی از آن ایردراپ ، کلیه کیف پول هایی که تا 24 دسامبر سال 2020 در نیمه شب (UTC) با اینچ در ارتباط بودند ، تا زمانی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند ، توکن های 1INCH دریافت می کنند:

 1. حداقل یک معامله قبل از 15 سپتامبر سال 2020
 2. حداقل 4 معامله در کل
 3. حداقل 20 دلار معامله

در نتیجه 90 میلیون توکن در روز کریسمس 2020 فروخته شد. اندکی بعد در 12 فوریه 2021 ، یک ایردراپ دیگر با 6 میلیون توکن برای کاربران یونی سواپ راه اندازی شد. بدین صورت که به کاربران یونی سواپ که دارای معیارهای زیر هستند ، توکن هایی را تحویل می دهد:

 1. حداقل 20 روز در یونی سواپ معامله شود.
 2. در سال 2021 حداقل 3 معامله انجام داده شود.
 3. ربات ها ممنوع هستند.

همچنین برای اعضای جامعه 1 اینچی که در طول اولین ایردراپ مورد غفلت قرار گرفتند ، یک ایردراپ دیگر با 9 میلیون توکن 1INCH وجود داشت. طرح توزیع اعمال شده برای مونی سواپ (که اکنون منسوخ شده است) ، برخی کیف پول ها با رله های معاملاتی و کاربران سفارش محدود ، و همچنین برخی از ارائه دهندگان نقدینگی به استخرهای وان اینچ که توزیع اولیه کریسمس در ایدراپ توکنی دریافت نکرده اند.

آیا ایردراپ بیشتری وجود خواهد داشت؟ چه کسی به طور قطع می داند. برنامه های استخراج نقدینگی در حال انجام است که توزیع توکن های اضافی را بر اساس تأمین نقدینگی به استخرهای خاص انجام می دهد و ما انتظار داریم که برای مدتی ادامه یابد. برای آگاهی از برنامه های جدید ایردراپ ها و برنامه های استخراج نقدینگی ، وبلاگ 1inch Exchange یا سایر کانال های اجتماعی آن را تحت نظر داشته باشید.

وان اینچ در بایننس اسمارت چاین

در تاریخ 25 فوریه سال 2021 وان اینچ توکن 1INCH را در بستر بایننس ایمارت چاین مستقر کرد و پروتکل تجمع 1 اینچ و پروتکل نقدینگی 1 اینچ را در دسترس کاربران BSC قرار داد.

توکن 1INCH بر بستر بایننس اسمارت چاین برای ارتباط بین شبکه های بایننس و اتریوم استفاده خواهد شد. هنگامی که یک کاربر توکن های 1INCH را به BSC می فرستد ، در Binance Bridge قفل می شود و در نتیجه مقدار مربوط به توکن های وان اینچ در بایننس قفل می شود. بنابراین کاربران 1inch به پنکیک سواپ و سایر صرافی های غیرمتمرکز و پروتکل های وام بر بستر BSC دسترسی پیدا می کنند.

در ابتدا 10 میلیون توکن 1INCH در BSC عرضه شده است و از آنها به عنوان نقدینگی در Binance Bridge برای معاملات بین اتریوم و بایننس اسمارت چاین استفاده خواهد شد.

استیکینگ

در حالی که مهمترین عملکرد توکن 1INCH ویژگی حاکمیت آن است ، اما همچنین دارای ویژگی استیکینگ است که به هر دارنده 1INCH اجازه می دهد توکن ها را استیک کند و توکن های 1INCH بیشتری را به دست بیاورد. با رفتن به برگه DAO در وب سایت صرافی و سپس رفتن به بخش Governance ، به راحتی می توان توکن ها را استیک کرد.

کسانی که توکن های 1INCH خود را استیک می کنند از کارمزد مبادله و کارمزد تاثیرگذاری قیمت،پاداش دریافت می کنند. بعلاوه ، کسانی که توکن 1INCH را در اختیار دارند ، حق رأی دادن به هر دو این پارامترها را دارند همچنین دارندگان رأی ، پاداش حکمرانی نیز دریافت می کنند.

استیک کردن توکن های وان اینچ کاملاً ساده است. در ابتدا اگر توکن های 1INCH را ندارید باید خرید کنید. سپس به صرافی وان اینچ بروید و روی برگه DAO کلیک کنید. پس از ورود به صفحه DAO ، سپس به برگه Governance بروید. گزینه Token staking را در سمت راست بالای صفحه پیدا کنید و روی دکمه اتصال کیف پول(Connect Wallet) کلیک کنید.

پس از اتصال کیف پول ، مقدار توکن های 1INCH را که می خواهید استیک کنید وارد کرده و سپس آنلاک کنید. می توانید از “Unlock” معمولی استفاده کنید یا می توانید از ویژگی “Infinity Unlock” استفاده کنید. Infinity Unlock شما را از پرداخت مجدد کارمزد برای این معامله نجات می دهد ، اما می تواند یک خطر امنیتی باشد.

همچنین می توانید روی آیکون settings در گوشه بالا سمت راست صفحه staking کلیک کنید تا کارمزد بین Standard ، Fast و Instant تغییر کند.

توکن چی chi

توکن چی(chi) به عنوان روشی برای صرفه جویی در کارمزد های اتریوم برای کاربران صرافی وان اینچ معرفی شد که می تواند کارمزد بسیار زیاد اتریوم را کاهش دهد. این کارمزد را مانند کارمزد دریافتی توسط بانک ها در نقل و انتقالات در نظر بگیرید ، اما با وجود این کارمزد ها ، هرچه میزان مراجعه به شبکه بیشتر باشد ، کارمزد ها نیز بالاتر می رود. به دلیل محبوبیت برنامه های DeFi ، شبکه اتریوم کاملاً شلوغ شده است و از فوریه 2021 کارمزد ها بیش از 20 دلار برای هر معامله است.
توکن چی یک توکن ERC-20 است که برای پرداخت کارمزد های معاملات در صرافی وان اینچ استفاده می شود. معاملات در این صرافی به دلیل توکن CHI تا 42٪ ارزان تر است.

قیمت توکن چی به قیمت کارمزد اتریوم وابسته است ، بنابراین وقتی قیمت کارمزد زیاد است ، قیمت CHI نیز بالا خواهد بود و بالعکس. توکن چی در واقع کاملاً شبیه به گاستوکن اتریوم (GST2) است ، اما با برخی پیشرفت ها. خرید Chi در مقایسه با استفاده از گاستوکن اتریوم در مصرف شما صرفه جویی می کند. در حالی که فروش (سوزاندن) Chi در مقایسه با گاستوکن اتریوم 10٪ صرفه جویی می کند.

کیف پول هایی که این صرافی پشتیبانی میکند

از آنجا که 1inch یک تجمع صرافی های غیرمتمرکز و تأمین کننده نقدینگی است ، بنابراین نیازی به ایجاد حساب کاربری برای انجام معامله از طریق آن نیست. تمام آنچه لازم است این است که کیف پول پشتیبانی شده را به صرافی متصل کرده و با توکن های پشتیبانی شده ERC-20 آن را تأمین مالی کنید. هیچ وقت هیچ شخص ثالثی بین کیف پول و صرافی شما وجود ندارد.

این صرافی از تعدادی کیف پول برای تبادل توکن ها پشتیبانی می کند. کیف پول های پشتیبانی شده شامل متاماسک ، تراست ولت ، MEW ، WalletConnect و کیف پول سخت افزاری Ledger هستند.

در ادامه نحوه استفاده از صرافی وان اینچ با کیف پول متاماسک را به شما نشان می دهیم.

نحوه انجام معامله در این صرافی

من در ادامه در سه گام به شما آموزش میدهم که چگونه در این صرافی معامله کنید:

گام اول: کیف پول اتریوم خود را متصل کنید

این گزینه را خواهید داشت که کیف پول خود را از صفحه اصلی وصل کنید. “Connect Wallet” در گوشه سمت راست بالای وب سایت پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. شما باید شرایط و ضوابط را بپذیرید ، از بین شبکه های اتریوم یا بایننس اسمارت چاین یکی را انتخاب کنید و سپس کیف پول موردنظر را برای اتصال انتخاب کنید.

گام 2: توکن های مورد نظر را انتخاب کنید

می توانید انتخاب کنید که کدام توکن ها را برای تبادل مد نظرتان است. صرافی وان اینچ در نموداری نشان می دهد که نرخ ارز در صرافی های مرتبط با آن چه مقدار است.
نه تنها امکان دیدن نرخ های فردی وجود دارد، بلکه شما می توانید آن را با بهترین نرخ در دسترس مقایسه کنید.

در برخی موارد ممکن است نتوانید توکنی را که می خواهید تبادل کنید در منو پیدا کنید. اگر توکن هنوز توسط 1 اینچ در لیست سفید قرار نگرفته باشد ، این اتفاق می افتد. در این حالت می توانید درخواست کنید که این توکن در لیست سفید قرار گیرد یا می توانید آن را به سادگی با کلیک روی آیکون به علاوه دایره کشیده شده در تصویر زیر در گوشه سمت راست بالای کادر ورود سفارش ، به عنوان توکن سفارشی اضافه کنید.

مرحله 3: توکن ها را تبادل کنید

تبادل توکن دارای پارامترهای مختلفی است که می توانید انتخاب کنید. این امکان را برای شما فراهم می کند که یک سفارش معموای یا یک سفارش لیمیت داشته باشید ، و شما می توانید سفارش را برای حداکثر بازده یا کمترین قیمت کارمزد اجرا کنید. در هر صورت نرخ ارز ، ارزش دلاری و کارمزد های پیش بینی شده برای ارز را به شما نشان می دهد.

در مرحله بعدی باید توکن ها را آنلاک کنید. یا می توانید فقط برای این تبادل توکن ها را آنلاک کنید و یا می توانید گزینه Infinity Unlock را انتخاب کنید و برای همیشه توکن ها را آنلاک کنید. مورد اول در طولانی مدت گران تر است ، اما به طور بالقوه از امنیت بالاتری نیز برخوردار است.

پس از آنلاک شدن توکن ها ، می توانید با کلیک روی دکمه “Swap Now” تبادل توکن ها را تأیید کنید. تمام جزئیات مبادله به شما ارائه می شود و از شما خواسته می شود که یکبار دیگر آن را تأیید کنید. و سپس سرانجام باید معامله در کیف پول خود را تأیید کنید و به بلاکچین ارسال می شود.

قابلیت اینفینیتی آنلاک(infinity unlock)

من بارها به ویژگی Infinity Unlock اشاره کرده ام ، بنابراین اکنون ممکن است زمان خوبی برای بررسی جزئیات آن باشد. این قابلیت اساساً به پلتفرم اجازه می دهد برای همیشه یک توکن مشخص را مصرف کند ، به این معنی که در آینده مجبور نیستید برای آنلاک کردن توکن ، کارمزد هزینه کنید. اگرچه این صرفه جویی در هزینه های معامله است ، اما اگر یک هکر راهی برای بهره برداری از آن در آینده پیدا کند ، می تواند خطرناک باشد. اگرچه Unlock معمولی در طولانی مدت بسیار گران تر است ، اما از ایمنی بالاتری نیز برخوردار است.

استخر نقدینگی وان اینچ

استخرهای نقدینگی اصلی برای 1 اینچ در پورتال مونی سواپ بود که بر اساس مدل یونی سواپ ساخته شده بود. اخیراً پورتال مونی سواپ منسوخ شده است و پروتکل نقدینگی 1 اینچ را به خود صرافی منتقل کرده است.

با رفتن به قسمت DAP در وب سایت صرافی ، و سپس رفتن به برگه استخرها در نوار کناری سمت چپ ، می توانید استخرهای پروتکل نقدینگی 1 اینچ را پیدا کنید. کسانی که نقدینگی باقی مانده در مونی سواپ داشتند، توانستند این نقدینگی را حذف کرده و به پروتکل نقدینگی 1 اینچ منتقل کنند.

همانطور که می بینید تعدادی استخر با نقدینگی خوب و APY بسیار سخاوتمندانه در دسترس است.

توجه داشته باشید که همه استخرها در فارمینگ وان اینچ گنجانده نشده اند، بنابراین اگر شما علاقه مند به جمع آوری توکن های LP خود برای به دست آوردن توکن 1INCH هستید ، باید استخرهای نقدینگی مانند 1INCH-ETH ، 1INCH-USDC و 1INCH-DAI را انتخاب کنید.

افزودن نقدینگی به استخر ها

اگر پیش از این با همه بازار ساز های خودکار(AMM) کار کرده اید ، همه چیز راجع به افزودن نقدینگی را می دانید و استخر های 1 اینچ تفاوتی با آن ها ندارند. اگر کیف پول شما متصل نیست ، با اتصال کیف پول شروع می کنید. پس از آن به بخش استخرهای پورتال که در قسمت DAO است بروید. در آنجا تمام استخر های نقدینگی موجود را مشاهده خواهید کرد ، از جمله میزان نقدینگی در آنها و APY هایی که در حال حاضر بازده دارند.

استخر مورد علاقه خود را برای تأمین نقدینگی پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. سپس دکمه “Provide Liquidity” را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

هنگام تأمین نقدینگی ، باید مقدار برابر هر یک از توکن ها را به استخر خود واریز کنید. 1inch این کار را به اندازه کافی آسان می کند و شما می توانید به سادگی مقدار توکن LP را که می خواهید رد اضافه کنید و سپس آن را براساس مقدار توکنی که می خواهید به استخر اضافه کنید تنظیم کنید.

برای اینکه به پلتفرم اجازه دهید از توکن های شما استفاده کند ، دوباره از “Unlock” یا “Infinite Unlock” استفاده خواهید کرد. پس از آنلاک کردن جفت ارز ، می توانید با انجام معامله نهایی در آینده نقدینگی اضافه کنید.

استیکینگ توکن LP

پس از تأمین نقدینگی به یکی از جفت هایی که در پورتال تولید نقدینگی نیز گنجانده شده اند ، می توانید این توکن های LP را استیک کنید و توکن های وان اینچ به دست آورید.

با کلیک کردن روی پیوند Farming در نوار کناری سمت چپ صفحه DAO ، کار را شروع کنید. اکنون تمام استخرهای فارمینگ 1INCH موجود را مشاهده خواهید کرد و می توانید توکن های LP خود را استیک کنید.

با کلیک بر روی دکمه Deposit برای هر یک از استخرها ، این فرم برای شما در نظر می گیرد که می خواهید در این استخر چه میزان سهام داشته باشید. با وارد کردن مبلغی ، درآمد روزانه ، ماهانه و سالانه 1INCH شما برآورد می شود.

امنیت این صرافی

همانطور که امنیت در مورد هر چیزی یه مسئله مهم است، امنیت مربوط به بازار رمزارز ها کلیدی است و نگرانی عمده برای همه کاربران است.

روشی که 1inch در آن خود را ایمن می کند این است که یک سیستم تجمع DEX غیر حضوری است. این بدان معناست که آنها هرگز توکن و یا رمز خصوصی شما را در اختیار ندارند. برخلاف صرافی های متمرکز که برای معامله نیاز به واریز رمزارزهای خود دارند ، در 1 اینچ توکن های شما همیشه در کیف پول و در اختیار شماست.

یک اشاره دیگر به سمت امنیت در 1inch این است که این پلتفرم هرگز از هک و تهدید امنیتی رنج نبرده است. و از آنجا که هرگز اطلاعات شخصی ، حتی آدرس ایمیل ندارید ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد نقض داده ها نیست.

پشتیبانی این صرافی

اگرچه ممکن است که از صرافی غیرمتمرکز و بدون فرآیند ثبت نام و بدون هزینه برای تجارت انتظار پشتیبانی زیادی نداشته باشید ، اما تیم 1inch در واقع اطمینان حاصل کرده است که پشتیبانی مشتری از طریق چندین راه ارتباطی در دسترس است.

 1. پشتیبانی ایمیل – support@1inch.exchange
 2. 1inch مرکز راهنمایی صرافی
 3. چت زنده
 4. گروه تلگرام
 5. علاوه بر این ، تیم 1inch همچنین در کانال های رسانه های اجتماعی مانند توییتر و یوتیوب فعال است.

نتیجه

به طور کلی روشن به نظر می رسد که ویژگی ها و ابزارهای ابتکاری ارائه شده توسط صرافی 1inch می تواند بیش از مشکلات احتمالی این پلتفرم باشد. در حقیقت، ما فکر می کنیم که صرافی 1 اینچ در زمینه مقابله با برخی از مشکلات اکوسیستم در حال ظهور DeFi کار بسیار خوبی انجام داده است.

یکی از راه حل های آنها تأمین نقدینگی بسیار بیشتر از بسیاری از DEX های موجود است. کمبود نقدینگی مشکلی است که به دلیل تکه تکه شدن پلتفرم های DEX ایجاد می شود ، اما به عنوان یک جمع کننده، 1 اینچ بسیار خوب کار می کند.

با تقسیم سفارشات در چندین صرافی در صورت لزوم ، 1 اینچ لغزش را از بین می برد که می تواند منجر به هزینه های تجاری بسیار بالاتر از حد ضروری شود. همچنین بسیار خوب است که شما می توانید نرخ و کارمزد های ارائه شده در چندین صرافی را با یکدیگر مقایسه کنید. معامله گران فعال در می یابند که این می تواند باعث صرفه جویی در وقت در جستجوی کتابهای سفارش چندین صرافی شود.

سایر ویژگی های قابل توجه موجود در این پلتفرم تاکنون شامل CHI gastoken ، پروتکل نقدینگی 1 اینچ ، افزودن سفارشات لیمیت یا محدود(من به شخصه از این ویژگی بسیار راضی هستم) و حرکت به منظور ایجاد پل ارتباطی با بایننس اسمارت چاین است.

رشد کاربر در 1inch نشان دهنده محبوبیت آن در جامعه DeFi است. تصویر از طریق Defiprime.com

همانطور که گفته شد، این پلتفرم برای مبتدیان در بازار رمزارز های مناسب نیست ، اما در عوض برای افرادی که در زمینه رمزارز ها و پلتفرم های DeFi تجربه دارند، مناسب تر است.

این تیم در تلاش است تا کارها را به ساده ترین شکل ممکن انجام دهد ، و اگر آنها بتوانند بستر مناسب برای تمام سطوح تجربه را ایجاد کنند ، ممکن است به راحتی به یک رهبر در اکوسیستم DEX تبدیل شوند.

سلب مسئولیت: این نظرات نویسنده است و نباید به عنوان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. خوانندگان باید تحقیق خود را انجام دهند.

از کسانی که تا پایان این مقاله همراه من بودند سپاس گزارم و امیدوارم توانسته باشم مطالب مفیدی را ارایه بدهم.در صورت مشکل در هر یک از مراحل در قسمت کامنت ها سوال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کیف پول ارز دیجیتال