عرضه اولیهبورس

زمان عرضه اولیه بپیوند مشخص شد / درباره بپیوند بیشتر بدانید

عرضه اولیه بپیوند

عرضه اولیه بپیوند

به گزارش نیودیت و به نقل از تجارت نیوز، بر اساس اطلاعیه فرابورس روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ تعداد ۴۲۰ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت “برق و انرژی پیوند گستر پارس” در بازار اول فرابورس ایران، به صورت عرضه اولیه به فروش می‌رسد.

روز سه‌شنبه ۱۱ شهریورماه شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس، ۱۵ درصد از سهام خود را در نماد «بپیوند» از طریق عرضه اولیه وارد بورس می‌کند.

هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۱۵۰ سهم در بازه قیمتی ۱۸۳۰ تا ۱۸۵۰ تومان معادل ۲۷۷۵۰۰ تومان خریداری کند.

در صورت شرکت ۵ تا ۶ میلیون نفر در خرید سهام اولیه این شرکت سهام این شرکت تعداد ۷۰ تا ۸۴ سهم به هر کد (حدود ۱۲۹ هزار تا ۱۵۵ هزار تومان) تعلق خواهد گرفت.

تعداد سهام قابل عرضه به صندوق‌ها در روز پس از عرضه اولیه ۳۰ میلیون سهم خواهد بود.

 

کلیپ آموزش خرید عرضه اولیه بپیوند

 

عرضه اولیه بپیوند
عرضه اولیه بپیوند

 

بپیوند

نیروگاه سیکل ترکیبی قم کار خود را از سال 1372 شروع کرده است. این نیروگاه در سال 1389 از طریق سازمان خصوصی سازی به مزایده گذاشته شده که در نهایت تعدادی از شرکت های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان موفق شدند از این طریق، این نیروگاه را خریداری کنند. در نهایت هم شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس در سال 1389 توسط شرکت های خریدار نیروگاه تاسیس شد تا وظیفه مدیریت و توسعه این نیروگاه را برعهده بگیرد.

موضوع فعالیت

موضوع اصلی فعالیت این شرکت عبارتست از کلیه فعالیت های مربوط به تأمین و عرضه انرژی الکتریکی از طریق خرید و احداث نیروگاه های تولید برق، بهره برداری، بهینه سازی، توسعه تأسیسات تولید برق، پیمانکاری و توزیع انرژی الکتریکی و … که در حال حاضر مهمترین حوزه فعالیت آن مدیریت و تولید برق در نیروگاه سیکل ترکیبی قم می باشد.

نیروگاه

نیروگاه سیکل ترکیبی قم واقع در کیلومتر 14 جاده قم-اراک با قدرت اسمی 714 مگاوات و راندمان کلی 46.7 درصد شامل 4 واحد گازی با ظرفیت هر واحد،  128.5 مگاوات و دو واحد بخار هریک با ظرفیت 100 مگاوات ساخته شده است. واحدهای بخار در سال 1372 توسط شرکت میتسوبیشی ژاپن و واحدهای بخار در سال 1378 توسط شرکت ABC ایتالیا احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است. نمودار زیر جایگاه نیروگاه های سیکل ترکیبی در سبد تولید برق کشور را نشان می دهد.

نمودار عرضه اولیه بپیوند

سوخت مصرفی اصلی این نیروگاه گاز طبیعی است که با توجه به قراردادهای موجود بین شرکت مدیریت برق ایران و نیروگاه، وظیفه تأمین آن برعهده شرکت مدیریت برق می باشد. عمده برق تولیدی توسط نیروگاه قم از طریق قرارداد فروش عمده در اختیار همین شرکت قرار می‌گیرد و بخش کمی از آن از طریق بورس انرژی به فروش می رسد.

در حال حاضر وظیفه تعمیر و نگهداری این نیروگاه طی قرارداد پیمانکاری در اختیار شرکت بهره برداری و تعمیرات نیروگاه صبا قرار گرفته است. این قرارداد به صورت سالیانه تمدید می شود.

منبع:تجارت نیوز

مجید تیموری

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا