بیت کویناتریوماخبار بازار جهانی

صندوق پوشش ریسک: بیت کوین 115هزار دلاری و حذف آلت کوین ها ی خیالی!

صندوق پوشش ریسک بیت کوین 115هزار دلاری و حذف آلت کوین ها ی خیالی!
صندوق پوشش ریسک بیت کوین 115هزار دلاری و حذف آلت کوین ها ی خیالی!

به گزارش نیودیت و به نقل از کوین تلگراف صندوق پوشش ریسک بیت کوین 115هزار دلاری و حذف آلت کوین ها ی خیالی! تحلیلگران می گویند تسلط روزافزون بیت کوین و اتریوم بر بازار رمزارز ها  نشانه  ای از تفاوت بسیار بازار  صعودی فعلی با بازار گذشته است.در بازده زمانی کوتاه بیت کوین و اتریوم رویکردی صعودی داشتند.

داده های جدید  شرکت سرمایه گذاری و پوشش ریسک Pantera Capital ، حاکی از آن است که حرکت فعلی قیمت بیت کوین از  یک الگو خاصی پیروی می کند و تحلیلگران شرکت معتقدند که بیت کوین تا 1 آگوست به 115،212 دلار خواهد رسید.

رالی سهمی وار  بیت کوین ممکن است قیمت را کمی جلوتر از پیش بینی قرار دهد و اصلاح 28٪ این هفته لرزش های موقتی  را در  بازار ایجاد کند اما اصلاحات شدید و دوره های کوتاه  تثبیت  مشخصه بازارهای  صعودی است.

نصف شدن پول در گردش/Pantera Capital
نصف شدن پول در گردش/Pantera Capital
بیت کوین 115هزار دلاری

این مدل بر تأثیر قیمت هاوینگ  بیت کوین متمرکز است که میزان بیت کوین استخراج شده را در هر 4 سال کاهش می دهد.

طبق این مدل ، تأثیر کاهش عرضه بیت کوین تقریباً 6 ماه پس از هر هاوینگ  پیش می آید . هنگامی که بیت کوین در 11 مه سال 2020 هاوینگ را تجربه کرد ،قیمت حدود 8000 دلار بود و 6 ماه بعد بیت کوین به  بالای 15000 دلار رسید و در آستانه ورود به یک رالی سهمی وار و لمس سقف تاریخی خود بود.با این اوصا احتمال رسیدن به بیت کوین 115هزار دلاری هست.

نمودار قیمت بیت کوین پس از هاوینگ/Halving Tracker
نمودار قیمت بیت کوین پس از هاوینگ/Halving Tracker

نمودار بالا پیشرفت قیمت بیت کوین در روزهای پس از هر هاوینگ را نشان می دهد. الگوی مشابهی فقط در یک بازه زمانی متفاوت در خلال دو هاوینگ گذشته رخ داده است. به نظر می رسد عملکرد فعلی بیت کوین همانند چرخه  بازار بین سال های 2012 تا  2016 است ، که احتمالاً منجر به شکستن قیمت  300000 تا 400،000 دلار در حدود 450 روز پس از آخرین  هاوینگ که  مقارن با 4 آگوست است.

نشانه های بلوغ بازار

تفاوت قابل توجه دیگر بین این رفتار قیمتی کنونی  با رفتار قیمتی  2017 مربوط به ترکیب کلی بازار و محل قرارگیری ارزش است. اکثر ارزش بازار فعلی در بیت کوین و اتریوم  تثبیت  شده است زیرا سرمایه گذاران نهادی تاکنون ثابت ترین زنجیره ها را برای مواجهه با بخش ارزهای رمزپایه انتخاب کرده اند.بیت کوین 115هزار دلاری

اندی یی ، مدیر سیاست های عمومی ویزا در چین ، در پاسخ توییت به گزارش Pantera’s به این پیشرفت اشاره کرد:

“این حمایت متفاوت است. براساس PanteraCapital ، تغییر عظیم علامت های

سوداگرانه و غیرفعال در سال 2017 به  بیت کوین و  اتریوم امروز. “

تجمع بازار رمزارزها/Pantera Capital
تجمع بازار رمزارزها/Pantera Capital
حذف آلت کوین های خیالی 

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است ، بیت کوین و اتریوم  86٪ و  5000 زنجیره دیگر 14٪  ارزش دارد. در حالی که اواخر سال 2017 بیت کوین به اوج خود می رسید ، بیت کوین واتریوم  52 درصد ارزش داشتند ، این نشان می دهد که بیت کوین و اتریوم طی سه سال گذشته سهم بازار خود را تلفیق کرده اند.

دلایل احتمالی این جابجایی وجوه شامل پول سازمانی متمرکز بر بیت کوین به عنوان یک نقطه ورود به بازار ارزهای رمزنگاری شده به دلیل امنیت شبکه و زیرساخت های گسترده استخراج و اکوسیستم مالی غیرمتمرکز در حال رشد است که عمدتا در شبکه اتریوم ساخته شده است.

از آنجا که اکوسیستم DeFi به رشد خود ادامه می دهد ، توجه سازمان ها را نیز به خود جلب خواهد کرد و قیمت اتریوم را افزایش می دهد زیرا برای تعامل با تمام قراردادهای هوشمند و سیستم عامل های DeFi در شبکه اتربوم لازم است.

داده های بدست آمده نشان می دهد که ارزش کل پول  قفل شده در DeFi در حال حاضر 29.98 میلیارد دلار است که  نزدیک به بالاترین رقم 23.116 میلیارد دلار است .

مقدار کل پول قفل شده در دیفای/Defi Pulse
مقدار کل پول قفل شده در دیفای/Defi Pulse

با افزایش TVL ، ارزش برترین سکه های اکوسیستم از جمله AAVE ، Synthetix  وSNXنیز افزایش می یابد. حجم معاملات در صرافی های غیرمتمرکز برتر ، مانند Uniswap و SushiSwap ، همچنان ادامه دارد که داده های Dune Analytics نشان می دهد که حجم DEX هفتگی ترکیبی اخیراً از 13 میلیارد دلار عبور کرده است.

دوره هفتگی دی ای ایکس/Dune Analytics
دوره هفتگی دی ای ایکس/Dune Analytics
خرید بیت کوین  توسط سازمان ها ممکن است یک فصل جدید در آلت کوین ها ایجاد کند

در حالی که بیت کوین و اتریوم  در حال حاضر 86٪ ارزش بازار ارزهای رمزارز ها  را در اختیار دارند ، چرخه های گذشته بازار جریان احتمالی بودجه از رمزارز های  برتر و انجام پروژه های جدید امیدوار کننده را نشان می دهد. این پویایی باعث شده است که تحلیل گرانی مانند رائول پال پیشنهاد کنند که پس از حمایت درخشان  بیت کوین و اتریوم “توقف بعدی  برای آلت کوین ها ریسک بالاتری دارد.”بیت کوین 115هزار دلاری 

رسانه ها همچنین گزارش کرده اند که شایعه شده است گلدمن ساکس   آماده ارائه خدمات نگهداری ارزهای رمزنگاری شده است و این موضوع  می تواند زمینه را برای چرخه تبلیغات بعدی برای بیت کوین فراهم کند. ورود مداوم پول از سمت سازمان ها می تواند کاتالیزوری باشد که قیمت بیت کوین را بالا ببرد و آن را مطابق با پیش بینی های مدل سهام به جریان نگه دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا