اخبار

ترامپ برنامه های پرداخت چینی ، از جمله AliPay و WeChat Pay را ممنوع کرده است

ترامپ برنامه های پرداخت چینی ، از جمله AliPay و WeChat Pay را ممنوع کرده است

ترامپ برنامه های پرداخت چینی ، از جمله AliPay و WeChat Pay را ممنوع کرده است

دونالد ترامپ طی فرمانی اجرایی جدید خود تراکنش با ۸ نرم‌افزار پرداخت دیجیتالی چین، شامل علی‌پی از علی‌بابا و وی‌چت پی، را ممنوع اعلام کرد.

این فرمان که پس از رفتن ترامپ از کاخ سفید اجرایی خواهد شد، با هدف محدود کردن تهدید کاربرد اپلیکیشن‌های چینی توسط شهروندان آمریکا انجام شده است.

تنها دو هفته مانده به ریاست جمهوری ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، دستورالعمل جدیدی را برای هدف قرار دادن برنامه های پرداخت چینی ارسال کرده است. 

منظور سه  میله شهروندان ایالات متحده و یا افرادی که واقع در ایالات متحده را از با استفاده از نه برنامه های پرداخت چینی. این اقدامات قبلی کاخ سفید برای قطع بازار ایالات متحده از برنامه های متعلق به چین مانند TikTok است. دستور دیروز نگرانی های قبلی جمع آوری اطلاعات توسط حزب کمونیست چین را تکرار می کند:

وی ادامه داد: “ادامه فعالیت PRC و CCP برای سرقت یا به دست آوردن اطلاعات دیگر افراد ایالات متحده نشان می دهد که قصد استفاده از جمع آوری داده های انبوه برای پیشبرد دستور کار اقتصادی و امنیت ملی چین وجود دارد.”

برنامه های مورد نظر AliPay ، CamScanner ، QQ Wallet ، SHAREit ، Tencent QQ ، VMate ، WeChat Pay و WPS Office هستند. این دستورالعمل در مدت 45 روز اجرا می شود و تا آن زمان ترامپ از دفتر خارج می شود. با توجه به اینکه دستور قبلی وی برای واگذاری ByteDance از TikTok در دادگاه سنگسار شد در حالی که وی هنوز در سمت خود مشغول به کار بود ، هیچ دلیلی برای این باور وجود ندارد که ترامپ به اینجا راه پیدا کند. 

تا زمان انتشار ، تیم انتقالی بایدن به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا دولت جدید قصد دارد دستور ترامپ را عملی کند ، پاسخ نداده است.

تمرکز بر روی برنامه های پرداخت به ویژه قابل توجه است. حرکات اخیر دستگاه امنیت ملی ایالات متحده به طور قطع نگرانی از سیستم های پرداخت چین ، به ویژه ارز دیجیتال بانک مرکزی با پایگاه داده قابل دسترسی توسط ح.ک.چ.

بسیاری از افراد در صنعت رمزنگاری و همچنین صنعت فناوری گسترده نسبت به جنگ سرد فناوری بین چین و ایالات متحده هشدار داده اند ، از جمله مارک زاکربرگ از فیس بوک و چندین رهبر از آزمایشگاه های ریپل . در حالی که اوضاع بین دو کشور به وضوح متشنج است ، هر دو فیس بوک و ریپل شاهد تحقیقات جدی توسط نهادهای نظارتی ایالات متحده بودند که هنگام ارائه این استدلال ها نگران عملکرد آنها بودند ، تا حدی اثر میهن پرستی خود را از بین بردند.

در حالی که موانع بین بخشهای خصوصی و دولتی تیره تر است ، رفتار چین با شرکتهای خصوصی که ترامپ هدف قرار داده است در حال حاضر بسیار بد است. Ant Group ، وابسته فین تک Alibaba که مالک AliPay است ، اخیراً از نظر دولت چین افتاد. گفته می شود شی جین پینگ شخصاً مقابله با پیشنهاد اولیه سقط شده گروه Ant را انجام داده است ، از آن زمان سهام علی بابا افت کرده و بنیانگذار هر دو ،  جک ما ناپدید شده است .

یکی دیگر از غول فناوری چینی ، Tencent ، صاحب سه نهاد مورد هدف دستور ترامپ است: QQ Wallet ، Tencent QQ و WeChat Pay. در حالی که Tencent از قلم موهای مطرح گروه Ant با CCP اجتناب کرده است ، ارز دیجیتال مورد انتظار بانک مرکزی چین ممکن است تلاشی برای فعالیت در بخش بخش چشمگیر فین تک این کشور باشد.
نیم نگاهی
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا  روز سه شنبه با امضاء یک فرمان اجرایی تبادلات 8 شرکت نرم افزاری چین ازجمله اپلیکیشن پرداخت موبایل «Alipay» را ممنوع اعلام کرد. این اقدام رئیس جمهوری آمریکا در دو هفته مانده به خروج ترامپ از کاخ سفید باعث تشدید تنش میان دو قدرت اقتصادی دنیا شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، دستور اجرایی جدیدی را برای ممنوعیت معامله با شرکت های سازنده هشت برنامه گوشی چینی از جمله Alipay و QQ و WeChat Pay را امضا کرد. بر اساس این گزارش، ممنوعیت معاملات با این شرکت ها 45 روز دیگر اجرا خواهد شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا