تحلیل تکنیکال اختصاصی

تحلیل تکنیکال رمزارزهای مهم این هفته(30-5)شهریور

تحلیل تکنیکال رمزارزهای مهم این هفته(30-5)شهریور

پس از حرکت خوب بازار در این چند روزه برخی از رمزارزها مورد توجه قرار گرفتند و احتمال بیشتری بریا رشد در آینده نزدیک دارند .بیاید تا رمزارزهای مهم این هفته را باهم تحلیل کنیم.

وینک WINK

شما یادتون نمیاد اون قدیما (5 ماه پیش)، وینک در طی 3 کندل 890 درصد رشد کرد و  به اوج تاریخی خودش رسید.ولی به یک باره 890 درصد ریخت و برگشت به حمایت اصلی.هرچند کمی بهبود یافت و اکنون در مسیر صعودی قرار دارد.بیایید سناریوهای احتمالی که ممکن است برای وینک پیش بیاید را باهم برسی کنیم .

نمودار روزانه وینک/دلار آمریکا 2 شهریور 1400/تریدینگ ویو
نمودار روزانه وینک/دلار آمریکا 2 شهریور 1400/تریدینگ ویو                                     

وینک پس از برخورد با مقاومت 0.00089 بازگشت و تقریبا 44 درصد حرکت خود را اصلاح کرد و اکنون به نظر می رسد مهیای آغاز حرکت صعودی جدیدی باشد.هرچند به اخبار فاندامنتال نیز باید توجه ویژه ای داشت.وینک اگر بتواند مقاومت 0.00089 را بشکند، می تواند تا 0.0010 پیش برود.در صورت ادامه نزول قیمت می تواند تا حمایت 0.0045 دلاری پایین بیاید، گرچه با توجه به وضعیت بازار،کاهش قیمت بعید به نظر می رسد.

آی سی پی ICP

آی سی پی بعد از سقوط وحشتناک در چند ماه گذشته تا قیمت 27 دلار نیز پیش رفت.ولی باید به این نکته اشاره کنیم که معمولا رمزارزهای جدید با قیمت بالا عرضه می شوند و سپس می ریزند.مثلا بیت کوین کش از 4400 دلار سقوط کرد و به 75 دلار رسید.رمزارزهای مهم

نمودار 4 ساعته آی سی پی 2 شهریور 1400
نمودار 4 ساعته آی سی پی 2 شهریور 1400                                         

آِی سی پی در منظقه مهمی قرار دارد.به خطوطی که در بالا رسم شده توجه کنید.اگر سطح 63 دلار شکسته شود.دقت کنید قیمت بین 2 میانگین متحرک 50و 20 روزه گیر کرده و شکستن هر کدام می تواند در سرنوشت بازار تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد.در صورت شکست قیمت تا 60 دلار پایین خواهد آمد.

پولکادات DOT

پولکادات  در سه روز گذشته با مقاومت سختی در سطح 28.60 دلار مواجه شده است. اگرچه گاوها در 21 آگوست قیمت را بالاتر از مقاومت قرار دادند ، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

نمودار روزانه پولکادات 2 شهریور 1400/ تریدینگ ویو
نمودار روزانه پولکادات 2 شهریور 1400/ تریدینگ ویو                                                           

دم بلند روی کندل 31 مرداد نشان می دهد که گاوها در حال خرید هستند. آنها یک بار دیگر تلاش می کنند تا مقاومت 28.60 دلار را بشکنند. در صورت موفقیت ، جفت ارز پولکادات یک کف V شکل را تکمیل می کند. هدف الگوی این راه اندازی 46.83 دلار است.

در صورت کاهش قیمت از سطح فعلی ، ممکن است این جفت ارز به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (23.40 دلار) کاهش یابد. بازگشت قوی از این سطح نشان می دهد که احساسات همچنان مثبت است. گاوها سپس سعی می کنند قیمت را به بالای 28.60 دلار برسانند و روند صعودی جدیدی را آغاز کنند.از سوی دیگر ، وقفه در میانگین متحرک نمایی میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که این جفت برای چند روز دیگر در این محدوده باقی می ماند.

سولانا

سولانا  در 21 آگوست به بالاترین سطح خود یعنی 82 دلار رسید ، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که معامله گران پس از افزایش شدید چند روز گذشته در حال خارج کردن سود خود از بازار هستند.

نمودار روزانه سولانا 2 شهریور 1400/ تریدینگ ویو
نمودار روزانه سولانا 2 شهریور 1400/ تریدینگ ویو                                   

اولین حمایت نزولی 68 دلار است. اگر قیمت از این سطح بازگردد ، گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. اگر قیمت را بالاتر از 82 دلار ببرند، جفت ارز سولانا/دلار آمریکا می تواند به 100 دلار برسد.

برعکس اگر حمایت 68 دلار شکسته شود ، این جفت ارز می تواند سطح شکست را در 58.38 دلار دوباره آزمایش کند. اگر گاوها این سطح را به سمت حمایت برگردانند ، این جفت ارز ممکن است چند روز قبل از تلاش برای از سرگیری حرکت صعودی ، سود خود را تثبیت کند. با این حال ، اگر خرس ها قیمت را به زیر 58.38 دلار ببرند، می تواند نشانه تغییر روند باشد.

دوج کوین DOGE

دوج کوین در 29 مرداد از سطح 0.29 دلار به مقاومت 0.33 دلار رسید و این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و در حال ریکاوری هستند. قیمت در حال حاضر بین سطح شکست 0.29 دلار و مقاومت صعودی 0.35 دلار در حال نوسان است.رمزارزهای مهم

نمودار روزانه دوج کوین 2 شهریور 1400/ تریدینگ ویو
نمودار روزانه دوج کوین 2 شهریور 1400/ تریدینگ ویو                                                    

افزایش میانگین متحرک 20 روزه در 0.28 دلار و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها برتری دارند. اگر قیمت برای چند روز دیگر بالاتر از 0.29 دلار باقی بماند ، خریداران دوباره سعی می کنند با یک حرکت صعودی جفت ارز دوج کوین/دلار آمریکا را به بالای 0.35 دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند.

در صورت موفقیت ، این جفت ارز می تواند سفر خود را به سمت هدف بعدی با 0.45 دلار آغاز کند. این سطح ممکن است باز هم چالشی سخت برای گاوها ایجاد کند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.29 دلار برسد ، این روند ضعف را نشان می دهد.

نیودیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کیف پول ارز دیجیتال