تحلیل تخصصی بورس هجدهم شهریوماه

تحلیل  تخصصی بورس هجدهم شهریوماه

ارزش معاملات در دو بازار بورس و فرابورس طی معاملات امروز دوشنبه ۱۷ شهریور به کمتر از ۷ هزار میلیارد تومان رسید و این نگرانی‌ها را درباره تشدید صف‌های فروش در معاملات فردا سه شنبه ۱۸ شهریور ایجاد کرده است. اما واقعا فردا چه اتفاقی در بورس رخ می‌دهد؟
نماد‌های شستا و خودرو به شدت روی بازار تاثیر می‌گذارند. برای همین دامنه نوسان ۱۰ درصدی برای این سهم‌ها اتفاق مثبتی می‌تواند باشد و بازار را متعادل می‌کند. با وجود افت قیمت شدید در این سهم‌ها هنوز هم عرضه‌کننده دارند، عرضه‌کنندگانی که به هر قیمتی که شده قصد خروج از بازار را دارند، پس اگر جو فروش از روی این سهام‌ها برداشته شود به کل بازار کمک خواهد کرد.
در رابطه با حمایت از بازار گفت: فعلا برنامه یا خبری برای حمایت وجود ندارد، اما پیش‌بینی من این است که فعلا منتظر هستند تا فردا نتیجه دامنه نوسان ۱۰ درصدی در سهم‌های خودرو و شستا مشخص شود.در پایان خاطرنشان کرد: بی‌اعتمادی ایجاد شده در مردم به خاطر روند نزولی بازار سهام و روند صعودی بازار‌های موازی است و تا خروج سرمایه از بازار سهام نیز ادامه دارد.

سهیلا صالحی، کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بازار سرمایه در روز سه شنبه ۱۸ شهریور،  گفت: حجم و ارزش معاملات بازار به شدت پایین آمده است برای همین در کوتاه‌مدت نمی‌توان انتظار داشت که روند بورس صعودی شود. اما بازار در میان‌مدت صعودی خواهد شد.

تحلیل و برسی دقیق بورس امروز هفدهم شهریوردر این دسته بخوانید

وی در رابطه با حمایت از بازار گفت: فعلا برنامه یا خبری برای حمایت وجود ندارد، اما پیش‌بینی من این است که فعلا منتظر هستند تا فردا نتیجه دامنه نوسان ۱۰ درصدی در سهم‌های خودرو و شستا مشخص شود.
وضعیت بورس اوراق بهادر تهران


 

اوراق بهادار (Securities) هر نوع ورقه یا مستندی است که متضمن حقوق مالی قابل نقل‌و‌انتقال برای مالک آن باشد. به‌بیان‌دیگر اوراق بهادار نوعی ابزار مالی با قابلیت نقل‌و‌‌انتقال است. این اوراق از هر نوع آن شامل سهام عادی، سهام ممتاز، حق تقدم، سهام جایزه، اوراق مشارکت، مشتقات، اختیار معامله، قرارداد آتی و صکوک که باشد، نوعی ارزش مالی را برای مالک آن به‌همراه دارد.

همچنین شرکت یا نهادی که اوراق بهادار صادر می‌کند، به‌عنوان صادرکننده(توزیع‌کننده) شناخته می‌شود. این اوراق در بازار سرمایه به سه بخش کلی «اوراق بدهی»، «اوراق حقوق صاحبان سهام»، «ابزارهای مشتقه» تقسیم می‌شود.

 

By |2020-09-08T07:02:53+00:00سپتامبر 8th, 2020|

Leave A Comment