تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیلگران می گویند بیت کوین پس از کاهش قیمت به کمتر از 54000 دلار در حال سقوط است!

قیمت بیت کوین به سمت پایین‌ترین سطح ماهانه کاهش می‌یابد، اما تحلیلگران بر این باورند که محدوده فعلی یک «منطقه خرید» است.

بیت کوین(BTC) در 3 دسامبر پس از کاهش قیمت به زیر 54000 دلار  روند نزولی خود را ادامه داد و نمودار روزانه BTC/USD افزایش قابل توجهی را در حجم فروش نشان می دهد.

شاخص ترس و طمع – منبع: آلترنیتیو

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران از ظهور نوع جدید COVID-19 و اظهارنظرهای جنگ طلبانه فدرال رزرو نگران هستند. در همین حال، سرمایه گذار کهنه کار، چارلی مانگر، با مقایسه قیمت در بازار ارزهای دیجیتال با دوران دات کام که با حباب به پایان رسید، آتش بیار محلکه شد.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

در اینجا نگاهی داریم به آنچه که تحلیلگران در مورد بازار کنونی می گویند و آنچه که باید در اواخر سال 2021 مراقب آن باشیم.

حمایت قوی از 52000 دلار تا 53000 دلار

ماهیت «بی‌حال» عملکرد قیمت بیت‌کوین در چند هفته گذشته توسط شرکت اطلاعاتی Decentrader در بازار ارزهای دیجیتال برجسته شده بود ، که به حرکت متلاطم قیمت در بازه‌های زمانی پایین‌تر و روند نزولی در بازه‌های زمانی بالاتر به عنوان دلیل افزایش ترس معامله‌گران “که شاید بازار گاوی به پایان رسیده باشد” اشاره کرد.

تحلیلگران بر این باورند که زمانی که بیت کوین از محدوده فعلی خود خارج شود، «بدیهی ترین محدوده پشتیبانی در حدود 52000 دلار تا 53000 دلار» نزدیک به نقطه ای است که قیمت در طی سقوط ماه می در اوایل سال جاری سقوط کرد.

Decentrader گفت:

اگر اصلاح عمیق‌تری داشته باشیم، منطقه پشتیبانی قوی در حدود 200DMA در 46200 دلار و سطح پشتیبانی پایین تر در 44300 دلار قرار دارد. در جهت صعودی، سطح مقاومت قابل توجهی در عدد 60000 دلار قرار دارد.

بیت کوین و اتر در این سطوح “در فروش” هستند

در حالی که بسیاری از قیمت‌ اخیر بیت‌کوین ناامید شده‌اند، دیوید لیفچیتز، شریک مدیریت و مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در ExoAlpha، پیشنهاد کرد که بیت‌کوین و اتر زمانی که به ۵۴۰۰۰ دلار و ۳۹۰۰ دلار برسند خریداری می شود و قدرت خرید در این مناطق افزایش می یابد.

به گفته لیفچیتز، قیمت بیت‌کوین همچنان تحت تأثیر «حماسه انحلال صرافی Gox» قرار دارد و او پیشنهاد کرد که سرمایه‌گذاران بیت‌کوین احتمالاً همانند«قبل از توزیع مورد انتظار در سه‌ماهه اول 2021 »محتاط خواهند بود.

لیفچیتز همچنین گسترش و تأثیر نوع امیکرون کووید-19 را به عنوان وضعیتی که باید مراقب آن بود، تأکید کرد زیرا “شیوع این بیماری که منجر به قرنطینه می شود قطعاً در ابتدا بر بازار تأثیر می گذارد.”

لیفچیتز پیشنهاد کرد که این احتمالاً می‌تواند به دور دیگری از محرک‌های دولتی منجر شود، «که باعث افزایش بدهی جهانی و تضعیف ارزها در برابر طلا و ارزهای دیجیتال می‌شود، در حالی که در همان زمان می‌توان میم کوین ها را با ارزهای تغییرناپذیر مانند بیت‌کوین رد و بدل کرد.»

لیفچیتز گفت:

بنابراین، پس از یک افت اولیه ناشی از وحشت، اگر به آنچه قبلاً رخ داده است اشاره کنیم، رمزارز ها می‌توانند از چنین نتیجه‌ای بهره ببرند، حتی اگر این موضوع بسیار حدس و گمان باقی بماند. در دو هفته آینده خواهیم دانست که آیا بابانوئل امسال می آید یا در قرنطینه باقی می ماند!»

 دقیقا شبیه به سپتامبر 2021

تحلیلگر و کاربر توییتر با نام مستعار Rekt Capital نمودار زیر را در توییتر به اشتراک گذاشت و گفت که این کاهش اخیر بازار همراه با کاهش قیمت بیت کوین رخ داده است و شبیه سقوط در ماه سپتامبر 2021 می باشد.

نمودار 1 روزه BTC/USD. منبع: توییتر

Rekt Capital گفت:

در ماه سپتامبر، بیت کوین 25-% سقوط کرد. زمانی که سرمایه گذاران بیت کوین به شدت ترسیده بودند. سپس بیت کوین به سقف های جدید برگردانده شد. اکنون، بیت کوین 23-% کاهش یافته است. این احتمال وجود دارد که شاخص ترس و طمع خیلی زود ترس شدید را نشان دهد. اما احساسات سرمایه گذاران مشابه اوایل سال 2021 است.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به 2.531 تریلیون دلار رسیده و نرخ تسلط بیت کوین 41 درصد است.

نیودیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
??? ??? ??? ???????