اخبار ارزهای دیجیتال

جلسه دادرسی دادخواست SEC علیه ریپل در ماه فوریه

شکایت علیه ریپل

تاریخ دادرسی شکایت SEC علیه ریپل دادگاه منطقه ای ایالات متحده در منطقه جنوب نیویورک 22 فوریه 2021 را به عنوان تاریخ اولین جلسه شکایت علیه ریپل و دادرسی دادخواست پرونده شکایت علیه ریپل و بازیگران اصلی آن تعیین کرد.

طبق یک سند دادگاه که در روز سه شنبه تشکیل شد ، وکلای نماینده همه طرفین در این مورد یک کنفرانس تلفنی پیش از محاکمه برگزار می کنند.

به عنوان بخشی از مقدمات دادرسی مقدماتی ، طرفین پرونده نامه مشترکی را یک هفته قبل از تاریخ محاکمه ارسال می کنند و اطلاعات زیر را در آن نامه درج میکنند:

(1) شرح مختصر پرونده ، شامل مبنای واقعی و حقوقی ادعا و دفاع ، (2) هرگونه طرح پیشنهادی  (3) چشم انداز حل و فصل

طبق گزارش نیودیت  و به نقل از کوین تلگراف در اوایل ماه دسامبر ، SEC شکایتی را علیه ریپل تشکیل داد و شرکت بلاک چین را به نقض قانون به فروش توکن های ریپل متهم کرد.

وضعیت حقوقی ریپل به عنوان یک کالا یا یک اوراق بهادار مدتهاست که مورد بحث در داخل و خارج از فضای رمزنگاری بوده است.

واکنش صرافی ها و شرکت ها به دادخواست SEC علیه ریپل

چندین صرافی معتبر ارزهای دیجیتال به این دادخواست واکنش نشان داده اند و معاملات ریپل را به حالت تعلیق درآورده اند یا به طور کلی رمزارز ریپل را از سیستم عامل های معاملاتی خود توقیف و حذف کرده اند.

شرکت های سرمایه گذاری مانند Bitwise Asset Management نیز در پی اقدام اجرای SEC ، دارایی های ریپل خود را به طور کلی منحل کرده است.

مانی گرام، شریک ریپل ، از ریپل فاصله گرفت و اظهار داشت که از شبکه ریپل استفاده نمی کند. طی این واکنش ها قیمت ریپل نیز با کاهش 65 درصدی در ماه دسامبر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

در بیانیه ای که در اوایل هفته صادر شد ، ریپل SEC را به آسیب رساندن به دارندگان رمز ریپل متهم كرد. ریپل همچنین قصد خود را برای پاسخگویی به ادعاهای کمیسیون علیه این شرکت اعلام کرد.

تاریخ دادرسی شکایت SEC علیه ریپل

مجید تیموری

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا