وی چین

بلاکچین وی چین VeChain چیست؟بررسی و لیست شدن وت VET در صرافی بایننس

در تاریخ 4 آگوست 2018 تیم وی چین رمزارز خود را با نام وت در صرافی بایننس کرد و سپس در این پلتفرم شروع به قیمت گزاری و ثبت رکوردهای قیمتی این رمزارز شد. ارز VET بر بستر VeChain قرار دارد.

وی چین راه حل های بلاکچین را برای مشاغل در سراسر جهان ارائه می دهد.

برنامه های بسیاری در صنعت بلاکچین از مدیریت زنجیره تأمین گرفته تا اعتبارات ضد جعل و کربن وجود دارد که سیستم های آنها در دنیای واقعی ثابت شده است. با این حال، توکن وِت(VET) توکن اصلی وی چین و توکن وتو(VTHO)، توکن کارمزد است که برای معاملات در بلاک چین VeChainThor استفاده می شود (مانند کارمزد اتریوم).

معرفی

وی چین شرکتی است که در سال 2015 تأسیس شده و راه حل های مبتنی بر بلاکچین را با استفاده از قدرت بلاک چین وی چین تور خود برای مشاغل ارائه می دهد. این شرکت با صنعت و دولت چین ارتباط عمیقی دارد و به دنبال تقویت بیشتر این رابطه است.

درباره وی چین vechain

وی چین در سال 2015 به عنوان بخشی از شرکت BitSE مبتنی بر بلاکچین مستقر در شانگهای معرفی شد ، یک اکوسیستم تجاری لوریج است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. وی چین به طور خاص برای استفاده در مشاغل کوچک و بزرگ طراحی شده است. بلاکچین عمومی وی چین VeChainThor نام دارد.

بنیاد وی چین در سنگاپور تاسیس شده و بر توسعه ، اداره و پیشرفت اکوسیستم وی چین نظارت می کند.

برخی VeChain را یک شرکت بالغ می دانند که بسیاری از برنامه های تجاری در دنیای واقعی از قبل در بلاک چین VeChainThor وجود داشته است. همانطور که وی چین در وایت پیپر خود بیان می کند: “این راه حل ها فقط تئوریك نیستند، بلكه راه حل هایی هستند كه با بیش از 700 شركت مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته و در بیش از 100 شركت سطح بالا اجرا شده اند.”

وی چین از TÜV Saarland ، یک سازمان صدور گواهینامه در اروپا ، یک گواهینامه سروییس بلاکچین ۵ ستاره گرفته است.

نحوه کار وی چین

بلاکچین وی چین تور مانند سایر پلتفرم های بلاکچین استفاده از تجارت کار می کند. مشاغل از محصول کاملاً کاربردی vechain به نام تول چین(ToolChain) برای ساختن راه حل های مبتنی بر بلاکچین استفاده می کنند. VeChainThor همچنین از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند.

معاملات منفرد در این بلاکچین می توانند چندین کار را انجام دهند. علاوه بر این ، کاربران این برنامه برای انجام معاملات نیازی به نگه داشتن هیچ رمزارزی ندارند. در عوض ، دارندگان برنامه می توانند این کار را انجام دهند که می تواند تجربه آن را برای کاربر عادی راحت تر کند.

بلاکچین وی چین تور از Proof of Authority (PoA) استفاده می کند ، که قدرت را به برخی از نود های بلاکچین برای تأیید معاملات واگذار می کند. این بدان معنی است که فقط بلوک های معاملاتی را از طریق مستر نود های Authority که حداقل 25،000،000 VET باید نگه دارند ، عبور می دهد.

توکن وت VET و وتو VTHO

وی چین دارای دو توکن مجزا است: VET و VTHO.

وت (توکن وی چین) برای معاملات مالی در بلاکچین VeChainThor و بازار استفاده می شود.
وتو (توکن وی تور) “توکن انرژی” است که برای انجام معاملات در ویچین تور استفاده می شود. دارندگان VET می توانند VTHO را برای استفاده در بلاک چین VeChainThor تولید کنند.

مشخصات کلی

زمان راه اندازی 4 آگوست 2018
شبکه  وی چین
تعداد کل توکن ها 10 میلیارد MATIC
استاندارد توکن VeChain

شبکه های ارتباطی

وبسایت
تلگرام جهت عضویت اینجا کلیک کنید
توییتر جهت مشاهده اینجا کلیک کنید
ردیت جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

چرا وی چین مهم است؟

این بلاکچین به دلیل روابط عمیق خود با چین مشهور است، یک بازار مهم بلاکچین که ورود آن برای شرکت های غیرچینی دشوار است. دفتر مرکزی این شرکت در سنگاپور است، در حالی که دفتر آن در شانگهای، سرمایه گذاری از شرکت چینی FutureCap و مدیر عامل چینی(سانی لو) است. این پروژه همچنین با چندین نهاد دولتی چین از جمله اتحادیه بهداشت حیوانات و ایمنی مواد غذایی چین مشارکت دارد.

این سازمان همچنین شرکای تجاری بسیاری با راه حل هایی دارد که از قبل در دنیای واقعی، در بلاک چین VeChainThor وجود دارد. شرکایی که از قبل راه حل وی چین دارند شامل: PriceWaterhouseCoopers (PwC) ، Walmart China ، Renault و کالاهای مستقیم وارداتی شانگهای Waigaoqiao هستند.

موارد استفاده از این بلاک چین

در ادامه در مورد برخی از مهم‌ترین استفاده های وی چین توضیح خواهم داد ولی این همه ویژگی های وی چین نیست برای اطلاعات بیشتر به کتابخانه VechainWorld مراجعه کنید.

ایمنی غذا

راه حل های مبتنی بر بلاکچین می تواند منجر به شفافیت اقتصاد غذایی در سراسر جهان شود.

دستگاه های اینترنت اشیا (IoT) با قابلیت وی چین می توانند در سراسر زنجیره تأمین ، از جمله در محصولات، وسایل نقلیه و انبارها مستقر شوند. سپس، داده های زیست محیطی و مبتنی بر مکان از این دستگاه ها می توانند به صورت غیرمتمرکز در بلاک چین VeChainThor بارگذاری، تأیید و ذخیره شوند. راه حل هایی از این دست در حال حاضر برای چندین شرکت از جمله Shenzhen Yuhongtai Foods در حال اجرا است.

ضد جعل و تقلب

جعل و تقلب در بازار کالاهای لوکس یک مشکل جدی است. با پیوستن یک تراشه رمزگذاری شده و سپس استفاده از تراشه برای ثبت و ردیابی تدارکات، انبارداری، تعمیر، نگهداری،فروش مجدد و از مالکیت آنها اطمینان حاصل می شود. این مورد برای ردیابی شراب لوکس برای کالاهای وارداتی مستقیم شانگهای Waigaoqiao و در اجزای وسایل نقلیه لوکس رنو استفاده شده است.

سوابق بهداشتی

سیستم های سوابق بهداشتی مشهور قدیمی هستند. به جای استفاده از سیستم های ضبط ناکارآمد و ناامن برای نتایج آزمایشگاهی ، این داده های ارزشمند را می توان در بلاکچین ذخیره کرد و فقط بیماران و سایر اشخاص مجاز به آن دسترسی دارند. یک برنامه E-HCert مبتنی بر وی چین برای بیماران بیمارستان مدیترانه ای قبرس و بیمارستان آرتائیو در سال 2021 ارائه می شود.

ردیابی انتشار کربن

این راه حل با هدف کاهش کربن با ردیابی فعالیت های انتشار کربن ، به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا در یک طرح جلوگیری از تولید کربن بیشتر شرکت کنند.

وقتی دستگاه های هوشمند مانند اتومبیل یا لوازم خانگی نشان می دهند که مصرف کننده کربن کمتری تولید می کند، می توانند اعتباراتی را برای استفاده در خدمات انرژی دریافت کنند. BYD ، یک مارک اتومبیل برقی چینی ، در حال حاضر از راه حل وی چین استفاده می کند.

کیف پول هایی که پشتیبانی می شود

شما می توانید وت، وتو و همچنین رمزارز های دیگر را در کیف پول رسمی وی چین تور موجود در iOS یا اندروید ذخیره کنید. کیف پول رسمی VeChain Sync است که می تواند برای ذخیره سازی
با Ledger نیز استفاده شود.

کیف پول های شخص ثالثی که می توانند VET و VTHO را ذخیره کنند شامل: Trust Wallet ، Cobo Wallet Atomic Wallet ، Arkane Wallet ، MySafeWallet ، Guarda Wallet ، Ellipal و Exodus است.

لیست شدن ارز VET در صرافی بایننس

در تاریخ 4 آگوست وی چین در صرافی بایننس لیست شد ،با مراجعه به صرافی بایننس و وارد شدن در قسمت مارکت می توانید برای خرید VET اقدام کنید.

می توان گفت لیست شدن VeChain در صرافی بایننس می توانند تاثییر مثبتی برای این توکن به شمار آید.

  • برای آموزش ثبت نام و خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس بر روی اینجا کلیک نمایید.
  • برای عضویت و آموزش های لازم برای نصب تراست ولت بر روی اینجا کلیک نمایید.

سخن پایانی

وی چین بلندپروازانه است و در حال حاضر حضور پررنگی در بازار چین دارد.

با وجود پروژه های اثبات شده از شرکت های بزرگ که از قبل در بلاکچین VeChainThor در حال اجرا هستند ، این شرکت نشان داده است که می تواند به مشاغل کمک کند تا از کاربردهای مفید بلاکچین استفاده کنند.

توجه : در این پست سعی کردیم تا شما را با بلاکچین وی چین vechain آشنا کنیم و این پست به منزله سیگنال و یا ورود بر ارز VET نیست و هر شخص مسئول سود و زیان خود در بازار ارزهای دیجیتال است و نیودیت هیچ مسئولیتی در قبال سود و یا ضرر شما را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
کیف پول ارز دیجیتال